Rehabilitace pomáhá tělu i mysli

Rehabilitace pomáhá tělu i mysli

Když je náš pohybový systém ohrožený stárnutím, nemocí nebo kvůli úrazu nefunguje tak jak by měl, fyzioterapie je jednou z možností, která člověku může pomoct diagnostikovat problém, zmírňovat ho anebo mu i pomáhat předcházet. Možná máte zažitý spíš pojem rehabilitace, avšak ta je jen jedním z aspektů fyzioterapie, která je komplexní zdravotnickou činností zaměřenou na prevenci i léčebnou péči poruch pohybového ústrojí. Ovšem právě u rehabilitací platí více než kde jinde ono známé pořekadlo, že ve zdravém těle zdravý duch, nic nezvedne náladu člověku tolik, jako když po úrazu může opět začít chodit nebo když vidí, jak mu cvičení a další terapie pomáhají.

Rehabilitaci může provádět vždy jen fyzioterapeut s odborným vzděláním, jinak hrozí, že svému tělu jen uškodíte. Pokud hledáte zkušené fyzioterapeuty s mnoha zkušenostmi a spokojenými klienty, potom se můžete obrátit na Biocentrum P v Humpolci. Toto centrum můžete navštívit, když máte od pojišťovny hrazené rehabilitace ale i když sami od sebe vyhledáte pomoc. Nejdříve vás vyšetří terapeut, který s vámi sestaví váš rehabilitační plán. Poté se vás ujmou specialisté na jednotlivé léčebné metody. Během vašich návštěv v biocentru vám fyzioterapeuti také naučí další procvičování a vše vám vysvětlí.

Pokud by se vám v Biocentru P a jeho příjemném prostředí zalíbilo, můžete si sem i po skončení rehabilitací zajít například na masáž. Těch nabízí několik druhů, od klasické až po havajskou lomi lomi. Pokud si zakládáte na svém vzhledu můžete tu vyzkoušet také estetické tvarování těla, které je sérií masáží a zábalů, které spolu se správnou stravou napomáhají k detoxikaci organizmu a tím i formování postavy. Pokud vás cokoliv zajímá, nemusíte se terapeuty bát oslovit, se vším vám rádi poradí.