Vitamínová bomba nezbytná na zimu

Vitamínová bomba nezbytná na zimu

Bojíte se v zimě nemocí s chcete pro svoji imunitu udělat maximum? Máte pocit, že vitaminy prodávané v lékárně tělo nedokáže tak efektivně využít a že byste raději, než chemické látky využívali naplno potenciál přírody? Pak jste už jistě museli slyšet o rostlině zvané rakytník řešetlákový. Pokud ne, tak vězte, že se jedná o pravou vitaminovou bombu, která by na vašem zimním jídelníčku neměla chybět. Jedna výrazně oranžová bobule z tohoto keře obsahuje více vitaminu C než pomeranč a pokryje denní dávku tohoto vitaminu.

Tím zdaleka však výčet nekončí, jinak by si rakytník své přízvisko vitaminové bomby nezasloužil. Dále obsahuje vitamíny A,B,D,F,K, P, aminokyseliny, rutin, flavonoidy, pektin, silici, třísloviny, minerály a alkaloid hyppopheinu (ten se v těle přeměňuje na serotonin, hormon důležitý pro celkovou vitalitu, který chrání organismus proti depresi a nádorům).

Co se týká přínosu této rostliny pro organismus a jejích účinků, tak má protiinfekční účinky a pomáhá proti všem druhům nachlazení, chřipce i angínám. Dále odbourává škodlivé látky v těle a čistí ho a také dokáže pomoct při zahlenění a urychlit rekonvalescenci. Mimo to i podporuje odolnost vůči stresu a tím napomáhá celkové obranyschopnosti. Často se využívá i v kosmetice díky jeho pozitivním účinkům na pokožku, kterou pomáhá regenerovat. Samotné bobulky rakytníku jsou velmi kyselé a pravděpodobně vám nezachutnají, avšak rakytníková šťáva si uchovává všechny vitamíny a účinky a je ke konzumaci mnohem příjemnější.

Pokud však potřebujete sáhnout po vitamínech, není nic snadnějšího než si dát jedno jablko denně. Považujeme je možná za obyčejné ovoce, ale jablka jsou mnohem zdravější, než si myslíme. Obsahují draslík, vápník, hořčík, vlákninu, antioxidanty a mnohé další. Pomůže vám upravit krevní tlak, hladinu cholesterolu i cukru v krvi a pomůžete i svému srdci nervové soustavě

Když chcete sehnat ovoce přímo od farmáře, z českého sadu, které neputovalo přes půl světa a je tudíž mnohem zdravější, podívejte se na prodej jablek Čtveřín, kde seženete i další ovoce i zeleninu i zmíněnou rakytníkovou šťávu.