Dermatolog léčí i omlazuje

Dermatolog léčí i omlazuje

Trápí vás často vyrážka, máte na obličeji akné nebo naopak vrásky a další změny, vyvolané stárnutím kůže? Nevzdychejte večer před zrcadlem a zkuste se vypravit do kožní ordinace. Specialista dermatolog se na váš problém podívá a poradí, co s ním. Někdy stačí mastička nebo změna značky kosmetiky, jindy bude léčení složitější. Ale není rozumné trpět a návštěvu lékaře odkládat. Naopak. Některé kožní problémy je třeba řešit bezodkladně, protože vás mohly ohrozit třeba i na životě.

Dermatologie je lékařský obor, který se zabývá nejen kůží, ale i vlasy, nehty, potními žlázami a dalšími částmi lidského těla, které s kůží souvisejí. Studium oboru je zpravidla zakončeno atestací z dermatovenerologie, tedy chorob kožních a pohlavních. Nezabývá se jen léčbou pohlavních chorob, ale také různých infekcí, které se přenášejí pohlavním stykem. Jsou to například infekce chlamydiemi, streptokoky, stafylokoky, opary v oblasti genitálií, svrab a další onemocnění, která se projeví změnami na kůži. Dermatologie bývá často těsně propojena s chirurgií, protože lékaři provádějí operace kožních nádorů, zákroky laserem a užívají chirurgické kosmetické metody. Spektrum problémů, které se léčí v dermatologických ordinacích je velmi široké. 

Co vás v ordinaci čeká?  Dermatolog se bude zabývat klasickými onemocněními jako jsou bradavice, bradavicové útvary, rozšířené žilky, jizvy, bakteriální, plísňové a virové infekce kůže, akné, lupénka a ekzémy. To co je pro vás asi nejdůležitější, je vyšetření kožních nádorů. Se současným způsobem života, který je spojen s častým vystavováním pokožky slunečnímu záření, s opalováním se u moře, s pobytem ve vysokých nadmořských výškách a s návštěvou solárií, narůstá každoročně počet lidí, kteří přicházejí do kožních ordinací. Jako u mnoha jiných nemocí se výskyt kožních nádorů zvyšuje s věkem, někdy jsou jím ale postiženy i malé děti. Zvlášť nebezpečný je melanom, který se projevuje jako pigmentová skvrna, která se šíří do plochy, má nepravidelné okraje a často mění barvu. Metastázuje i do vzdálených orgánů a pokud není včas zahájena odpovídající onkologická léčba, může způsobit smrt pacienta.

Dermatolog nejen léčí, ale může moderními metodami pomoci i k omlazení vaší kůže a k její regeneraci. Zbaví vás hyperpigmentace, příznaků stárnutí kůže i jizev po lékařských zákrocích nebo akné.