Homeopatická léčba je pro děti šetrnější

Homeopatická léčba je pro děti šetrnější

Dětský organismus je poměrně křehký, a jako s takovým by se s ním mělo také zacházet. Snad každý rodič trpí, když je jeho dítě nemocné a dal by cokoliv co za to, aby jeho bolesti a horečky mohl vzít sám na sebe. Nějakému tomu nachlazení ani viróze se však naše děti pravděpodobně nevyhnou. Zatímco dospělí si totiž v průběhu svého života stihli vybudovat určitou obranyschopnost, dětská imunita je ještě nezkušená a nevyzrálá, což má za následek poměrně častá onemocnění. Větší náchylnosti na bacily nepřispívá ani fakt, že jsou děti každý den několik hodin v kolektivu spolužáků z mateřské školky či školy, které rodiče čas od času pošlou do školy s rýmou nebo kašlem, protože zkrátka nemají hlídání.

Když je nemocný dospělý člověk, vezme si paralen, vypije čaj se zázvorem a citrónem a na pár dní zaleze do postele. U dětí už to ale tak jednoduché není. S léky se u nich musí mnohem opatrněji. Nehledě na to, že vpravovat „chemii“ do tak malého tělíčka není často po chuti rodičům ani lékařům.

Obzvláště obtížně se potom léčí děti do 1 nebo 2 let. Nejenže totiž nedokáží říct, kde a co je přesně bolí, ale problematické je také samotné uzdravování. Těžko se například zbavujeme rýmy u miminka, které neumí smrkat. Podobně je to třeba s prdíky. Abychom dětem ulevili, ale zároveň jejich tělo nezatěžovali víc, než je nutné, spousta rodičů se v dobré víře snaží najít méně drastická řešení a klepou na dveře homeopatů.

Homeopatie je 220 let stará empirická léčebná metoda, která využívá přírodní látky z bylin, stromů, živočichů, minerálů či nerostů. V případě homeopatik se léčí podobné podobným, to znamená, když pacienta například píchne včela, pomůže na vzniklý otok „homeopaticky naředěná včela“. Přesto, že ne všichni naši lékaři tuto léčbu podporují, našla si homeopatie v České republice již mnoho zastánců. O oblíbenosti homeopatické léčby v českých podmínkách svědčí také její dostupnost v lékárnách.

U malých pacientů využívá tento typ léčby také dětská lékařka Jaroslava Andersonová z Velké Bystřice. Paní doktorka si zakládá na individuálním přístupu ke každému dětskému pacientovi, pro kterého se snaží vybrat ideální řešení, ať už v podobě klasické medicíny či homeopatické léčby. Kromě homeopatické poradny nabízí MUDr. Jaroslava Andersonová telefonické konzultace v ordinačních hodinách či e-mailové 24 hodin denně. Mezi další doplňkové služby lékařky patří také například Inhalace k urychlení léčby dýchacích cest.