Homeopatie jako šetrná léčba pro děti

Homeopatie jako šetrná léčba pro děti

V poslední době lidé čím dál více upouští od klasické medicíny a obrací se na přírodní léčbu. Je trošku ironií, že v době, kdy jiná než „přírodní medicína“ ani neexistovala, měli jsme potřebu hledat účinnější prostředky, které nás potíží zbaví a dnes se pomalu opět vracíme „ke kořenům“, respektive k přírodní léčbě. Naštěstí už však dnes nemusíme míchat bylinky podle receptů „babek bylinářek“. Existují totiž i mnohem efektivnější metody, které byť také fungují na přírodní bázi, jsou mnohem efektivnější. Řeč je o homeopatické léčbě, která je nejrozšířenějším oborem takzvané „alternativní“ medicíny. Oproti klasickým lékům, které nemoc potlačují, snaží se homeopatie příčiny nemoci odstranit a obnovit zdraví a harmonii organismu. Přestože se však jedná o přírodní léčebnou metodu, která by tělu neměla nijak uškodit, měli bychom se o jejím užitím poradit s homeopatem. Anebo ještě lépe – nechat si poradit přímo v ordinaci lékaře.

Nedá se očekávat, že by dnešní medicína časem přestala fungovat a lidé by opět přešli k bylinkaření a přírodní léčbě. Na druhou stranu, všeho moc škodí, a zatímco v případě vážné srdeční choroby se bez moderních lékařských přístrojů a léků neobejdeme, u obyčejné rýmy či nachlazení jimi můžeme naše tělo jen zbytečně zatížit. Pokud jsme však nevystudovali medicínu, nemusíme dobře odhadnout, jaké příznaky nemocí už se bez chemických léků neobejdou, a s jakými si hravě poradí homeopatika.

Jestli se někoho snažíme ze všech sil ochránit před nemocemi a škodlivými látkami, jsou to děti. Právě matky malých dětí proto na dveře homeopatů klepou ze všeho nejčastěji. Nejenže totiž spousta klasických léků nejsou určeny dětem, ale i ty, co brát mohou, můžou jejich tělíčko zbytečně zatížit. Obzvláště u dětských lékařů je proto ceněné, když kromě klasické medicíny pracují i s homeopatickou léčbou a v případě, že je to možné, ji rodičům doporučí. Homeopatickou léčbu do svých léčebných metod zařazuje třeba dětská lékařka Jaroslava Andresová.

Homeopatika dětem mohou ulevit nejen od drobných zdravotních potíží, ale také od řady problémů, se kterými si rodiče neví rady. Příkladem mohou být poruchy spánku, opruzeniny nebo třeba modřiny. Homeopatická léčba může dětem také pomoc snížit bolest v době růstu zoubků, podpořit hojení zlomenin nebo třeba zmírnit negativní reakce po očkování.