Lékařka pro Vysočinu

Lékařka pro Vysočinu

ste z Větrného Jeníkova, Dušejova, Jihlavy nebo Opatova? MUDr. Miloslava Němcová, která v těchto místech ordinuje, ještě přijímá nové pacienty. Ve Větrném Jeníkově ji v ordinaci můžete navštívit v pondělí, ve středu a ve čtvrtek dopoledne, v Dušejově v úterý a v pátek dopoledne a ve čtvrtek odpoledne, v Jihlavě v úterý odpoledne a v pátek brzy ráno. Do Opatova zajíždí v pátek odpoledne v lichých týdnech. Pokud pacient není vzhledem ke svému zdravotnímu stavu schopen do ordinace dojet, je možné si s lékařkou domluvit návštěvu v místě bydliště.

MUDr. Miloslava Němcová vystudovala obor všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně, má smlouvy se šesti zdravotními pojišťovnami, všeobecnou, ministerstva vnitra, vojenskou, oborovou zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, českou průmyslovou a Revírní bratrskou pokladnou. Specializuje se na praktické lékařství pro dospělé, zajišťuje akutní léčebnou péči, ale věnuje se také prevenci. Ne každý ví, že by měl na preventivní prohlídky chodit jednou za dva roky, a to i tehdy, když není nemocný a cítí se dobře. Lékař má v rámci prevence možnost pacienta prohlédnout, stanovit a doplnit anamnézu, zkontrolovat platnost potřebných očkování, provést komplexní fyzikální vyšetření a laboratorní testy. Ty jsou obzvlášť důležité, protože jen díky včasné prevenci se dají odhalit nemoci, které by mohly pacienta ohrozit na životě. Když jsou příznaky brzy odhaleny, má nemocný velkou šanci na uzdravení. Proto MUDr. Němcová bedlivě sleduje zejména pacienty z rizikových skupin a v případě potřeby je odesílá na preventivní onkologické vyšetření. Samozřejmostí je kontrola glykemie. Včasná diagnóza a nasazení vhodné léčby pacientovi umožní vyrovnat se s diabetem mnohem lépe. 

MUDr. Němcová je zkušenou lékařkou a jako taková doporučuje svým pacientům preventivní očkování proti chřipce i jiným onemocněním, a také je v ordinaci aplikuje. S chřipkou se člověk v dobré zdravotní kondici sice za dva týdny uzdraví, ale dokáže ho potrápit a z jejích následků se dlouho vzpamatovává. A když existuje možnost jí předejít, proč to neudělat.