Ochotní magistři poradí a pomohou

Ochotní magistři poradí a pomohou

Když odcházíme od lékaře s několika recepty v ruce, obvykle hledáme lékárnu, kde bychom si mohli vyzvednout nebo koupit všechny přípravky naráz. Člověk s vysokou teplotou, bolestmi hlavy a krku, případně i dalšími problémy, totiž nemá chuť ani sílu obcházet několik míst. Chce jen jediné. Jet co nejdříve domů, lehnout si do postele, zakrýt se peřinou a odpočívat, aby nemoc co nejdříve ustoupila.

Lékárna Jesenia se zapojila do sítě Magistra lékáren a už jen díky tomu je přání pacientů schopna beze zbytku splnit. Navíc nabízí snížené doplatky za léky, více než polovina léků je zcela bez doplatku. A kdo pravidelně sleduje akční letáky, reklamy v televizi a v časopisech, může se zásobit různými přípravky, potravinovými doplňky a zdravotnickými pomůckami za bezkonkurenční ceny.

Věrným pacientům se lékárna věnuje, připravila pro ně speciální věrnostní program s řadou výhod. A to, co pacienti ocení asi nejvíce, je osobní přístup pracovníků lékárny. Snaží se, aby byli jejich zákazníci spokojeni, poradí s užíváním léků a pokud má pacient nějaké pochybnosti, zkontrolují riziko nežádoucích účinků. Stává se totiž, že pacient navštěvuje ordinace většího množství specialistů. Ti mu předepisují léky na jeho zdravotní problémy, ale mnohdy ani netuší, jaké léky pacient dostává od jejich kolegů s jinou specializací. Magistr lékárny má však všechny předpisy před sebou a může upozornit na to, že některé z předepsaných léků nelze vzájemně kombinovat. Lékárna má navíc tak široký sortiment, že magistr může doporučit jiný přípravek se stejným složením a účinkem. U každého léku je také jiná výše doplatku a pacient si může do domluvě s lékárníkem vzít ty, které jsou pro něho nejvýhodnější nejen z hlediska jejich účinku, ale také z finanční stránky. Pracovníci lékárny jsou velmi vstřícní, svými nadřízenými vedeni k tomu, aby pacientům doporučili to, co své mamince nebo dětem.

Lékárna Jesenia se stejně jako její partnerské organizace zapojila do charitativní akce, spojené s bojem proti rakovině prsu. Zákazníci mohli přispět tak, že si koupili speciálně vyrobené růžové nealkoholické pivo z Žateckého pivovaru se symbolickým názvem Mamma Beer.