Pomoc při odvykání kouření najdete i v lékárně

Pomoc při odvykání kouření najdete i v lékárně

O tom, že kouření je zdraví škodlivé dnes už nikdo nepochybuje. Mnoho lidí si i přesto nedokáže ráno představit bez cigarety a jakmile jsou ve stresu, hned po ní sahají. Jiní kouří jen ze zvyku nebo aby si ukrátili dlouhou chvíli, další zase prohlašují, že jsou jen sváteční kuřáci a cigareta jednou za čas není tak škodlivá. Článků a vědeckých studií o tom, co všechno se spolu s kouřem dostává do těla a jaké to má následky mohou být tisíce, ale dokud se člověk sám nerozhodne, že chce přestat, nic ho nedonutí. Avšak přestat s takovým zlozvykem jako je kouření není nic snadného a je třeba mít velmi pevnou vůli, být odhodlaný a vytrvalý. A odborná pomoc se v takové situaci také může hodit a je dobré vědět kde ji hledat.

Rad a tipů, jak s cigaretami skoncovat se dočtete mnoho. Hlavní však je začít a ve svém úsilí vytrvat. Co je však důležité, je si přiznat, že kouření a nikotin je závislost a je velmi těžké s ní přestat ze dne na den. Z toho důvodu si v lékárnách můžete koupit nikotinové náplasti, žvýkačky nebo spreje, které vám pomohou překonat závislost těla na této látce. O nikotinových náhražkách však také koluje po internetu nebo mezi lidmi mnoho špatných informací a o jejich správném užívání, kombinaci nebo vlivech se nejvíce dozvíte od odborníků.

Mnoho lékáren, mezi které patří i lékárna Veselí nad Lužicí, nabízí pomoc s odvykáním kouření od specializovaných odborníků, kteří si prošli kurzy garantovanými českou lékárenskou komorou a mají velký přehled o tom, jaké produkty vám mohou usnadnit zahodit cigarety. Nebojte se tedy obrátit na pomoc a usnadnit si cestu k odvykání na cigaretách.