Zkušenosti, dlouhá praxe a erudice

Zkušenosti, dlouhá praxe a erudice

Nové pacienty sále přibírá praktická lékařka pro děti a dorost MUDr. Alžběta Látalová. Ordinuje v Litoměřicích v ulici U Kapličky. Do její ordinace se pohodlně dostanete městskou hromadnou dopravou, v bezprostřední blízkosti se nachází zastávka, kde staví linka B a D. Maminky s malými dětmi se nemusejí bát o své kočárky, uzamknou si je ve vstupní hale.

S nemocnými dětmi mohou rodiče přijít do ordinace denně od osmi do jedenácti hodin dopoledne, další ordinační hodiny jsou vyhrazeny pro zvané pacienty na preventivní prohlídky, očkování a případně i zdravotní konzultace. Ordinace je denně otevřena od sedmi hodin, v pondělí až do 16:30 a v pátek pro zvané pacienty dokonce do 18 hodin. V případě náhlých zdravotních problémů se rodiče mimo ordinační hodiny obracejí na lékařskou pohotovostní službu v Žitenické ulici.

MUDr. Alžběta Látalová je velmi zkušenou lékařkou, promovala na Fakultě dětského lékařství Univerzity Karlovy v Praze v roce 1982, o sedm let později složila z dětského lékařství atestaci. Hned po studiích začala pracovat na Dětském oddělení v Městské nemocnici v Litoměřicích, po složení atestace se osamostatnila a působila jako obvodní dětská lékařka. Od roku 1993 vede svou ordinaci praktické lékařky pro děti a dorost. Alžběta Látalová svou prací žije, o problematiku dětských nemocí se aktivně zajímá i mimo ordinaci, je okresní zástupkyní Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR.

Její ordinace je nadstandardně vybavena, kromě běžného zařízení využívá reaktometr k orientačnímu vyšetření sluchu, CardioChek k měření cholesterolu z kapky krve, Orion QuikRead CRP na měření hladiny CRP a stanovení přítomnosti hemolytického streptokoka. Díky tomuto přístroji rychle zjistí, zda má dítě angínu nebo jen trpí nachlazením a může efektivně předepisovat léky. K zjištění správné funkce srdce má i přístroj na orientační vyšetření EKG.

MUDr. Látalová má podepsanou smlouvu s pěti zdravotními pojišťovnami, všeobecnou, vojenskou, českou průmyslovou, oborovou zdravotní a ministerstva vnitra.

K dobré pohodě v ordinaci přispívá také zdravotní sestra Milena Krupková, která má dlouholetou praxi a dokáže okamžitě rozptýlit obavy z vyšetření u těch nejmenších milým úsměvem.