Jak v létě chránit svůj zrak, když máte dioptrie

Jak v létě chránit svůj zrak, když máte dioptrie

První sluneční paprsky pro mnohé znamenají radost. Konečně je teplo a můžeme vystavovat své tváře sluníčku. Pro lidi, kteří nosí dioptrické brýle s sebou však i zářivé dny nesou řadu starostí. Pro mnohé je totiž komplikované jen vytáhnout sluneční brýle a ochránit svůj zrak před sluníčkem a svůj obličej před zbytečnými vráskami z neustálého mžourání. Právě proto je teď, kdy teprve začínají sluneční dny, ideální čas vymyslet, jak toto léto co nejlépe ochráníte svůj zrak.

Jednou z možností je mít obyčejné sluneční brýle a vždy venku si je prohodit, ovšem pak se musíte smířit s tím, že sice uvidíte příjemně tmavě, avšak pravděpodobně ne dostatečně ostře. Dále se nabízejí kontaktní čočky, ráno si je nasadíte, nosíte venku normální sluneční brýle a jste v klidu. Ovšem ne každému kontaktní čočky sedí, ne každou oční vadu dokáží vyřešit, a ne každý si je zvládne nasadit. V optice vás nasazování samozřejmě naučí, i vám pomohou vybrat vhodné kontaktní čočky proto se ani této varianty nemusíte bát. Pokud si však odmítáte sáhnout do oka, ideální pro vás může být varianta dioptrických slunečních brýlí. Ty si můžete vybrat například v oční optice Lamberský. Do brýlových obrouček si poté můžete vybrat i barevný odstín tmavých dioptrických čoček, tak aby brýle vypadaly přesně podle vašich představ.

Přece jen s dioptrickými slunečními brýlemi může být ta potíž, že je při přechodu d jiného osvětlení musíte vyměnit za ty s čirými skly. Pokud se tomu chcete vyhnout, pak je ideálním univerzálním řešením zvolit samozabarvovací brýlové čočky. Ty jsou v místnosti čiré a venku se přizpůsobí UV záření a zabarví se podle světla. U nich si dejte jen pozor, aby byly přizpůsobené i do auta. Další variantou, kterou můžete zvolit jsou potom dioptrické brýle se slunečním klipem, který si na ně vždy venku připnete a také nemusíte měnit celé brýle. Díky modernímu magnetickému klipu navíc i tyto brýle dokážou vypadat stylově a elegantně. Nebojte se v optice se zeptat na všechny možnosti, zkusit si rozdílné brýle a vybrat pro vás to nejvhodnější a nejpohodlnější.