Kroužky pro dospělé

Kroužky pro dospělé

Pohyb našemu tělu jednoduše prospívá, o tom není pochyb. A řeč rozhodně není jen o těžké dřině v posilovně nebo běhání maratonů. Dobře nám může udělat i půlhodinová procházka. Pokud do našeho života zařadíme pravidelný pohyb, můžeme se těšit nejen úbytku hmotnosti, který je asi hlavním lákadlem většiny lidí, ale také například zlepšení nálady nebo přívalu nové energie. Jakkoliv totiž zní zvláště, že fyzická námaha nás nemusí jen vyčerpat, ale také nám může pomoci načerpat nové síly, je to pravda. Neopomenutelnou výhodou pravidelného pohybu je také zlepšení obranyschopnosti a prevence nádorových onemocnění. Lidé, kteří pravidelně sportují mají obecně méně stresu, vyšší koncentraci, vyšší sebevědomí a lepší sebekontrolu. A takové důvody už stojí za to, se párkrát do týdne zvednout od televize a něco pro sebe udělat.

Jako malí jsme chodili do pohybových kroužků. Hráli jsme fotbal, házenou nebo třeba jezdili na soutěže s tanečními kluby. V dospělosti už však může být složité najít si pravidelný pohybový koníček. Na zápis do pohybových kroužků jsme už staří, nicméně pohybu se vzdát nechceme. Ne každý je však příznivcem posilování ve fitness centrech a touží spíše po pohybu ve formě zábavy. Kde ho ale „na dospělá kolena“ najít?

Ideálním místem, kde si užít trošku té pohybové zábavy, jsou tělocvičny bývalých Sokoloven. Tělocvična Sokol v Plzni otevírá každé všední a nedělní odpoledne své prostory pro sportovní aktivity dospělých. Pravidelně tak můžeme navštěvovat například volejbal, nohejbal, nebo si užít pravidelné cvičení při hudbě pro ženy, které probíhá každé pondělí večer. Kromě cvičení a týmových sportů pro dospělé nabízí středisko také pohybové aktivity pro seniory. Součástí prostor jednoty Sokol je také sauna a nová venkovní hřiště na volejbal a nohejbal.

Kromě organizovaných skupinových aktivit je možné si prostory také za přiměřenou cenu pronajmout. Vnitřní i venkovní prostory jsou tak ideálním místem pro pořádání firemních turnajů, teambuildingových aktivit, nebo jen skupinových aktivit s přáteli. Kromě cvičení pro veřejnost jsou prostory k pronájmu také na plesy a jiné společenské akce.