Léčivé byliny od amazonských šamanů

Léčivé byliny od amazonských šamanů

Přestože udělala medicína za posledních pár let obrovské pokroky a téměř na každou nemoc máme lék dostupný v lékárně, spousta lidí se užívání chemických léčiv zuby nehty brání. Kromě účinných látek, které léky obsahují, a které nás dokáží za pár dní postavit opět na nohy, obsahují prášky také řadu vedlejších účinků, které jsou pro některé z nás na tolik odrazující, že se raději rozhodneme postavit bolesti „čelem“ a léky na její utlumení nevyužít. Pochopitelně existují nemoci, u kterých se bez léků jednoduše neobejdeme a zanedbání jejich léčby by nás mohlo stát doživotní zdravotní komplikace. V těchto případech je samozřejmě na místě překlenout nějaký ten strach z vedlejších účinků a nepříjemný pocit, který máme, kdykoliv do našeho těla „cpeme chemii“ a léčbu jednoduše nasadit.

Ne každá nemoc je však zákeřná natolik, že by se s ní dalo bojovat jedině „chemickou cestou“. Oblíbenou alternativou léčiv, kterou používaly už „kouzelné babičky“ před několika staletími, jsou byliny. Přestože je léčba bylinkami o něco pomalejší a kýžený účinek se možná nedostaví 15 minut po jejich pozření, jak slibují jiné prášky proti tišení bolesti, nic nenahradí ten pocit, že tělu nedáváme nic, co by mu mohlo jakýmkoliv způsobem uškodit. Docela jednoduše tak můžeme vyléčit nachlazení, rýmu nebo třeba migrénu.

Zatímco dříve jsme však měli k dispozici jen rostlinky, které rostly ve volné přírodě, případně takové, které nám naše klima dovolilo vypěstovat na vlastní zahrádce, dnes se dostaneme i k bylinkám z druhého konce světa.

Firma Bylinky z Amazonie se zabývá prodejem bylinných produktů podle originálních receptur biologa Petra Chobota z předanými zkušenostmi amazonských a andských šamanů. Produkty firmy obsahují směsici amazonských a evropských bylin, jejichž účinků bychom v našich středoevropských podmínkách nikdy nedosáhli. Peruánské byliny mají tisíciletou tradici a výjimečnou sílu, která je užitečná zejména při zotavování a regeneraci těla. Firma klade důraz na čerstvost vzácných bylin, které jsou sbírány místními indiány v harmonii s přírodou. Výtěžek z prodeje bylinných produktů investuje firma do laboratorního výzkumu a koupi vytypovaných biotopů s nejvyšší biodiverzitou v rámci projektu „Zdravá planeta“.

V nabídce firmy najdeme řadu produktů od bylinných čajů a očistných bylinných kůr, přes bylinné extrakty až po bylinné doplňky stravy. Kromě toho firma nabízí také přírodní kosmetiku vyrobenou na bylinné bázi a přírodní bylinné masti. Pro ty, kteří by se chtěli ještě více přiblížit amazonským šamanům, nabízí firma ceremoniální a rituální vody, vykuřovadla či meditační DC.