Nový střih, barvu a třeba i tetování

Nový střih, barvu a třeba i tetování

Každý chce dobře vypadat a působit na svoje okolí upraveně. Kvalitní střih, pěkný účes a zářivá barva dělají hodně. To se naopak ale dá říci i o vlasech neupravených. Kdyby měla žena (nebo muž) značkové oblečení, drahé šperky a doplňky, ale neměla vlasy upravené od profesionála, nikdy nebude působit dobře.

Denní účesy bývají většinou jednodušší, zejména sportovně založení jedinci vyhledávají krátké střihy, které se snadno udržují. Po sportovní aktivitě stačí vlasy umýt kvalitním šampónem, vysušit fénem a učesat. Krátký střih je ale potřeba udržovat a častěji chodit ke kadeřníkovi. Složitější bývají účesy určené na společenské akce. Na koncerty, plesy a zejména na svatby. Nevěsty touží vypadat ve svůj den jako princezny, chtějí, aby je svatební fotografie zachytily ve velmi lichotivé podobě a kráse. Proto si dají na svých vlasech záležet, často si objednávají různá vylepšení, nechávají si vlasy prodlužovat, slabé vlasy doplnit příčesky, aby účes vypadal bohatší. Se vším si šikovná kadeřnice dokáže poradit. Účes vyzdobí kytičkami nebo korálky a výsledek je senzační. Slavnostní účesy si objednávají i velmi mladá děvčata, která se chystají na prodlouženou v tanečních, na maturitní ples nebo na promoci.

Ani pánové nezůstávají pozadu. Ty tam jsou doby, kdy se nechávali ostříhat strojkem úplně nakrátko. O vlasy se starají stejně pečlivě jako ženy, sledují módní trendy, někteří si nechávají vlasy dokonce barvit. Ať už proto, aby skryli první šediny, nebo si nechali udělat třeba melír. Mladíci rádi experimentují, vybírají si někdy i dost odvážné střihy a neobvyklé barevné odstíny.

Je dobře, že kadeřnictví pravidelně navštěvují také lidé v důchodovém věku. Uvědomují si, že kvalitní péče o vlasy jim přinese zejména dobrý osobní pocit. A když se budou cítit dobře, budou si připadat mladší. Potom třeba zvládnou úkoly, na které by si s odrostlými vlasy a neupravenými účesy ani netroufli. Vypadat dobře totiž může člověk v každém věku, ve dvaceti, čtyřiceti a třeba i sedmdesáti.

Kadeřnictví je místo, kde si člověk odpočine a nabere nové síly. Není náhoda, že řada provozoven nabízí kromě úpravy vlasů i další služby jako je manikúra, pedikůra, masáže, kosmetika a třeba i třpytivé tetování, nastřelení náušnic, prodlužování a zhuštění řas.