Zeptejte se, co vám bude slušet

Zeptejte se, co vám bude slušet

Při setkání s neznámým člověkem si o něm vytváříme nějaký názor na základě prvního dojmu. Obvykle se nejprve díváme na jeho obličej, vlasy, vnímáme, jak je upravený a oblečený. Teprve později si všimneme dalších detailů, které každého člověka charakterizují. Proto je tak důležité věnovat péči účesu a vlasům. Ne nadarmo chodí celebrity ke kadeřníkovi pravidelně, nechají si účes vždy upravit, sestřihnout konečky vlasů, vyholit podrůstající vlasy na krku a případně dobarvit odrůstající kořínky vlasů. Kdo považuje návštěvu kadeřníka za ztrátu času, stříhá a barví si vlasy doma sám, jen stěží bude vypadat upraveně. Odborník si s naším účesem bude vědět vždycky rady, provede i nezbytnou regeneraci poničených a slabých vlasů.

Ke kadeřníkovi musíme mít důvěru a chodit si do jeho křesla odpočinout a relaxovat. Kadeřník nebo spíše kadeřnice, nejlépe posoudí, jaký účes vám bude nejlépe slušet. Kdo si vystřihne fotografii z módního časopisu, donese ji do kadeřnictví a očekává, že až bude odcházet, bude vypadat úplně stejně jako osoba na obrázku, bude zklamán. Každé vlasy mají jinou kvalitu, reagují jinak na barvu, mají tendenci se vlnit nebo naopak narovnávat. Proto je rozumné nechat vše na kadeřnici a jen ji vysvětlit vlastní představu. Máme nejen specifický tvar hlavy a obličeje, ale také růst vlasů. Aniž bychom o tom věděli, může se stát, že máme na pokožce ve vlasaté části nějaké změny, takže máme vlasový porost někde hustší a jinde naopak méně bujný. Kadeřnice dokáže vše zcela nezávisle posoudit a její její profesní ctí, abyste z provozovny odcházeli spokojeni, s účesem, který vám bude zcela odpovídat.

Dobře se budete určitě cítit v kadeřnictví Benátky nad Jizerou. Majitelka provozovny Věra Novotná dbá na to, aby se používala jen přírodní a profesionální vlasová kosmetika. Na výsledku je to velmi dobře vidět. Přicházejí se sem nechat ostříhat muži a ženy, někteří dokonce i proto, aby zcela změnili svůj vzhled. Touží po něčem novém, co by přineslo do jejich života osvěžení. Muži jsou většinou konzervativnější, ale ženy neváhají radikálně měnit barvu nebo i délku svých vlasů. Když do provozovny vejde brunetka, může se stát, že odejde jako exotická zrzka nebo romanticky vyhlížející blondýnka, majitelka dlouhých vlasů se může proměnit v ženu s kratičkým sportovním střihem.