Termální lázně Slovensko: 10 tipů, kam zajet k sousedům

Termální lázně Slovensko: 10 tipů, kam zajet k sousedům

Termální lázně jsou ideálním místem, kam vyrazit za odpočinkem. Mnoho termálů je navíc moderně zařízených a obohacených o různé atrakce. Nabízí tedy i zábavu pro celou rodinu. Voda v termálních lázních má blahodárný vliv na naše zdraví, jediná návštěva vám tak může pomoci od řady zdravotních problémů. Proč jezdit daleko, když slovenské termální lázně jsou tak blízko! Jaké jsou nejlepší termály na Slovensku?

Slovensko termální lázně

V samotném srdci Evropy se skrývá jedinečný poklad – termální prameny. Návštěva termálních lázní se stává nejen zážitkem pro tělo, ale i pro duši. Termální lázně Slovensko zpřístupňuje už desítky let a každý rok se sem sjíždí všichni milovníci relaxace, wellness a přírodního léčení. Už jste slyšeli o hydroterapii?

Termální lázně Slovensko jsou rozprostřeny po celém území. Jedním z nejznámějších termálních komplexů jev Piešťanech, kde se nachází prameny s teplotou vody dosahující až 70 °C. Kromě Piešťan se termální prameny Slovensko nacházejí i v Tatrách, Liptově a několika dalších malebných oblastech.

Moderní slovenské termální lázně nabízejí širokou škálu procedur od masáží až po terapeutické koupele. Zažijte jedinečnou symbiózu přírody a relaxace a nechte se unést kouzlem termálních pramenů na Slovensku. Jaké jsou nejlepší termály na Slovensku?

Jaké jsou nejlepší termály na Slovensku?

  • TERMÁLY VELKÝ MEDER

Kulturně i historicky bohaté město Velký Meder je oblíbeným místem na relax. Přírodní termální prameny o teplotě až 77 °C vyvěrají z hloubky až 1.500 metrů. Můžete si je užít ve venkovním nebo vnitřním relaxačním komplexu, kde také najdete saunové centrum, různé druhy vířících bazénů, magnetoterapii i masážní centrum. Asi už chápete, Velký Meder představuje jedny z nejoblíbenějších termálních lázní na Slovensku.

  • TERMÁLY BEŠEŇOVÁ

Slovenské termální lázně Bešeňová mají dlouhou historii. Blahodárné účinky zdejších teplých pramenů znali už Keltové. Dnes si můžete užít nejen dokonalý relax, ale také zábavu. Součástí termálního koupaliště je totiž řada atrakcí, tobogány a divoké řeky nevyjímaje. Termální lázně Bešeňová jsou ideálním místem pro rodiny s dětmi.

  • TERMÁLNÍ LÁZNĚ DUNAJSKÁ STREDA

Dunajská Streda svůj název odvozuje od trhu, který se zde konával ve středu. Dnes sem stovky návštěvníků nemíří kvůli nákupům, ale za odpočinkem. Termální lázně Dunajská Streda nabízí dokonalý relax pro všechny věkové kategorie.

  • TERMÁLY PODHÁJSKA

Světový unikát najdete na Slovensku v obci Podhájska. Zdejší léčivá voda bývá díky své kvalitě přirovnávána k vodě Mrtvého moře. Pramen bohatý na sírany, kyseliny křemičité a borité ulevuje od kožních i dýchacích problémů, také ale od potíží se štítnou žlázou či pohybovým aparátem. Termální lázně Slovensko se rozprostírá na ploše 12 ha, tudíž mají místa dost i v hlavní sezóně.

  • TERMÁLY PIEŠŤANY

Termální prameny ve slovenském lázeňském městě Piešťany jsou bohaté na síru. Zdejší voda s téměř 70 °C se stává blahodárnou při léčení nemocí pohybového ústrojí, nervového systému, pooperačních a poúrazových stavů, skoliózy či revmatických potížích. Na místě narazíte na odborníky na slovo vzaté, tradice lázeňské léčby tu čítá na 200 let.

slovenske termalni lazne

  • TERMÁLY RAJECKÉ TEPLICE

Již sedm století známé slovenské lázně Rajecké Teplice jsou oblíbené především pro krásné umístění v Rajecké dolině, která nabízí klid a nádherné výhledy. Místní pramen o příjemné teplotě 39 °C je jako stvořený pro úlevu od úzkostí, neuróz, nemocí dýchacích cest a pohybového aparátu.

  • TERMÁLY BOJNICE

Krásné lázeňské město Bojnice známé především Bojnickým zámkem, ve kterém se natáčelo mnoho pohádek (například Šíleně smutná princezna). Nabízí oblíbené termální lázně s teplotou vody k 30 °C, která vyvěrá z devíti pramenů. Pozitivní vliv má především na metabolismus a nervový systém.

  • TERMÁLY VYŠNÉ RUŽBACHY

V malebném lázeňském městečku Vyšné Ružbachy se vám dostane pomoci při problémech se srdečním i cévním aparátem, při obtížích s dýcháním a také při rekonvalescenci po onkologické léčbě. Dominantou těchto lázní na Slovensku je travertinové jezírko Kráter, které je chráněným přírodním úkazem.

  • TERMÁLY VADAŠ, ŠTÚROVO

Léčivý pramen průzračné vody dosahuje teploty až 40 °C. Je různě ochlazován do vnitřních i venkovních bazénů. Voda léčí především pohybový aparát. Kousek od lázní je město Štúrovo, nacházející se na nejjižnější hranici Slovenska a Maďarska. Jak jistě víte, Maďarsko je další zemí bohatou na termální lázně.

termalni lazne dunajska streda

  • TRENČÍN A TERMÁLY TRENČIANSKÉ TEPLICE

Trenčín leží pouhých 12 km od českých hranic. Dominantou je krásný hrad stojící na skalní výšině. Kousek od Trenčína se nachází Trenčianské Teplice, romantické lázeňské městečko v pohoří Strážovské vrchy. Oblibu získalo především kvůli přírodním scenériím, které lze pozorovat při koupání v léčivé vodě. Léčivou sílu tohoto slovenského termálního koupaliště určitě vyzkoušejte, především trápí-li vás onemocnění pohybového aparátu či neurologické problémy.