Pečlivý lékař příznaky nemocí nepodceňuje

Pečlivý lékař příznaky nemocí nepodceňuje

Všichni rodiče chtějí, aby bylo jejich dítě zdravé a aby se dobře vyvíjelo. Proto je třeba věnovat takovou pozornost zdravotní prevenci, očkování a sledovat, jak dítě roste, a zda se u něho neprojevují příznaky některých závažných onemocnění. Pečlivá dětská lékařka dokáže symptomy případných onemocnění včas rozpoznat a začít dítě léčit, aby se nemoc včas podchytila. Rozumný rodič s dítětem proto všechny preventivní prohlídky u pediatra absolvuje, ukládá mu to ostatně zákon o veřejném zdravotním pojištění. Novorozenec by měl být k pediatrovi přivezen už do svou dnů po propuštění z porodnice.

MUDr. Hana Mourková z Jablonce nad Nisou do své péče přijímá děti od jejich narození, provozuje i kojeneckou poradnu. Rodiče se nemusejí obávat, že by se jejich maličké děti v čekárně ordinace nakazily, MUDr. Mourková má ordinační hodiny velmi dobře zorganizované, pro ty nejmenší a zdravé pacienty má speciálně vyhrazený čas tak, aby se nepotkaly s nemocnými.

Působí i jako dorostová lékařka, svým pacientům poskytuje diagnostickou, léčebnou a preventivní péči až do jejich dospělosti, do věku devatenácti let. Děti u ní absolvují pravidelné preventivní prohlídky, chodí na povinná očkování a pokud si rodiče přejí, mohou proti některým onemocněním podstoupit i nadstandardní očkování.

MUDr. Hana Mourková vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, po úspěšné promoci v roce 1985 absolvovala další praxi a získala atestaci v oboru pediatrie. Je držitelkou diplomu za celoživotní vzdělávání. Své profesi se věnuje naplno, zajímá se o nové moderní postupy v medicíně a ve své ordinaci je aplikuje.

Má uzavřené smlouvy s šesti zdravotními pojišťovnami – všeobecnou, vojenskou, oborovou zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, ministerstva vnitra, českou průmyslovou a zaměstnaneckou Škoda.