S hledáním dětské lékařky si rodiče ve Slušovicích starosti dělat nemusejí

S hledáním dětské lékařky si rodiče ve Slušovicích starosti dělat nemusejí

Dětských lékařů je všeobecné nedostatek a řada rodičů se trápí se sehnáním specialisty pro své dítě. Pro to chtějí rodiče vždy jen to nejlepší, a tak kromě dostupnosti vybírají lékaře i podle referencí, doporučení známých, vybavení ordinace a poskytovaných lékařských služeb. V malých vesnicích často dětští lékaři dojíždějí do širokého okolí, aby zaopatřili péči o všechny své malé pacienty. Takové problémy však nemusí trápit rodiče dětí ve Slušovicích, obci nepříliš vzdálené od Zlína, kde díky dětské lékařce MUDr. Kalabusové mají ve všech bodech vyhráno.

Tato dětská lékařka Slušovice se svému poslání věnuje a ordinuje už od roku 1993 a za tu dobu provedla mnoho pacientů od kolébky až do dospělosti. Je jen málo věcí, se kterými by se tato zkušená lékařka nesetkala, a tak je na její úsudek vždy spolehnutí. Zároveň si však uvědomuje, že není dobré usnout na vavřínech a medicína jde stejně jako ostatní obory činnosti kupředu, a tak se pravidelně vzdělává, aby svým pacientům mohla dopřát opravdu tu nejlepší péči. V případě potřeby tato doktorka neváhá svým pacientům dohodnout konzultaci se specializovanými lékaři pro potřebný obor.

Mimo lékařské odbornosti si rodiče také pochvalují lékařčin vstřícný a citlivý přístup k malým pacientům a mladým lidem. Paní doktorka zajišťuje preventivní prohlídky i ambulantní péči, zabezpečuje poradnu pro kojence a veškeré očkování, které musí děti podstoupit. Ordinace je vybavena bioptronovou lampou, která využívá polarizovaného světla k aktivaci regeneračních procesů tkání – lze ji proto využít k léčbě kožních onemocnění. Také provádí malou laboratorní diagnostiku krve a moči a CRP vyšetření, které snadno dokáže odhalit zánětlivá onemocnění na která jsou třeba antibiotika. Rodiče mají také možnost telefonních konzultací o zdravotním stavu dítěte s paní doktorkou.