V prvním roce života miminka budete u pediatra jako doma, proto si ho dobře vyberte

V prvním roce života miminka budete u pediatra jako doma, proto si ho dobře vyberte

Každá maminka se bojí o zdraví svého děťátka. První rok života je pro správný vývoj človíčka opravdu zásadní, a proto je jasné, že se svým malinkým budete často v ordinaci praktického lékaře. Neděste se, ne proto, že by miminka byla tak náchylná na nemoci, ale právě proto, že je potřeba je pravidelně sledovat a kontrolovat jejich zdravý vývoj. Proto pokud právě očekáváte nový přírůstek do své rodiny, je ideální čas si začít praktického lékaře hledat. Po porodu budete ve stresu z nové situace, budete pravděpodobně vyčerpaná a s miminkem byste měla k pediatrovi již tři dny po propuštění z nemocnice, aby ho převzal do péče. Nové pacienty stále přijímá například pediatr Třinec.

Harmonogram preventivních prohlídek je poté jasně stanovený, nebojte se, že byste na něj zapomněla, na prohlídky vás bude zvát sestřička a kdybyste nemohla nebo se něco přihodilo, vždy je možné i domluvit náhradní termín. V poradně po kojence dětský lékař sleduje správný tělesný, nervový a duševní vývoj dítěte, proto hned na první prohlídce ho lékař změří, zváží, změří obvod hlavičky i zkontroluje motoriku. tyto úkony se dále opakují na každé prohlídce. Během prvního roku života se také projeví většina vrozených vad nebo závažných onemocnění. proto i když si sama myslíte, že své dítě znáte nejlépe a lékaře nepotřebujete, nepodceňte prevenci, řadu nemocí na první pohled nepoznáte a například včasnými rehabilitacemi nebo nasazením léčby je mnohdy možné řadě problémů v budoucnu předejít. A přece nechcete, aby vaše dítě mělo zdravotní problémy jen kvůli zanedbané prevenci.

Kojence lékař také kontroluje kvůli běžným dětským nemocem a během prvního roku dostaneme většinu očkování. Při prvních návštěvách vám také poskytne očkovací plán. Do prvního roku života dítěte tedy počítejte s preventivními prohlídkami téměř každý měsíc, po prvním roce až do dospělosti poté bude dítě dětského lékaře kvůli prevenci navštěvovat každé dva roky.