Výsledky díky moderním metodám okamžitě

Výsledky díky moderním metodám okamžitě

Dětská lékařka MUDr. Iva Petrová ordinuje ve Zdounkách na Náměstí 21, v ordinaci jí pomáhá diplomovaná dětská sestra Ilona Pelikánová. Jako pediatr pracuje MUDr. Iva Petrová celý svůj profesní život. Studium oboru pediatrie ukončila na Lékařské fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně, dnešní Masarykově univerzitě, v roce 1981. Po ukončení vysoké školy pracovala na dětském oddělení Kroměřížské nemocnice, v roce 1984 si udělala atestaci 1. stupně z pediatrie. Rok působila jako obvodní pediatr v Bystřici pod Hostýnem, od roku 1985 se věnuje pacientům ve Zdounkách. V roce 1989 si otevřela alergologickou ambulanci v Kroměřížské nemocnici, nyní ji má ve Vyškově.

Ordinace ve Zdounkách je vybavena a zařízena tak, aby se v ní děti a rodiče dobře cítili, měli zajištěný komfort a pohodlí. Je střežena kamerovým systémem, je v ní klimatizace i čistička vzduchu. MUDr. Iva Petrová sleduje novinky ve svém oboru a podle možností je uplatňuje v praxi. Má k dispozici CRP přístroj, který okamžitě rozliší virovou a bakteriální infekci, ultrazvukový inhalátor a ruční masážní přístroj. Pro svoje pacienty je schopna zajistit odbornou sportovní masáž. Nově zavedla Streptokok A test a vyšetření Coelikaie Test. Ani jeden z uvedených testů pojišťovny nehradí, ale rodiče mají díky nim výsledky o zdravotním stavu svého dítěte okamžitě, bez čekání. S pomocí Streptokok A testu lze po výtěru z krku okamžitě zjistit spálový bacil. Pokud se test dělá v laboratoři klasickou metodou, čeká se na výsledek čtyři dny. Coeliakie se projevuje opakovanými zažívacími potížemi a neprospíváním, test umožní získat výsledek z kapky krve ihned.

MUDr. Iva Petrová přijímá nové pacienty od novorozeneckého věku do devatenácti let z celého regionu, zejména z obcí Zdounky, Cetechovice, Roštín, Těšánky, Nětčice, Zborovice a Medlov. Má uzavřené smlouvy se sedmi zdravotními pojišťovnami, všeobecnou, revírní bratrskou, oborovou zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, ministerstva vnitra, vojenskou, českou průmyslovou a Metal-aliance.