Vyžití pro sportovce v Dolním Bousově

Vyžití pro sportovce v Dolním Bousově

Sportovní kluby v obcích a městech jednoznačně plní pozitivní funkci, přispívají ke zvýšení fyzické kondice lidí, sdružují je k různým aktivitám, smysluplně organizují jejich volný čas a přitahují je i ke konání různých společenských akcí.

Sportovní klub v Dolním Bousově na Mladoboleslavsku v letošním roce oslavil už stoleté výročí vzniku. Za dlouhé roky jím prošly stovky mladých lidí, kteří by se možná sportu nikdy nevěnovaly. A jak se slavilo? Jak jinak, než na fotbalovém hřišti. Dolnoubousovský klub nemá k dispozici jen toto hřiště, ale celý areál. Součástí stadionu je hrací plocha s kabinkami, tréninkové hřiště, tribuna pro tři stovky sedících diváků, byt správce, sportovní ubytovna, dětské hřiště a ostatní zázemí. V prostorách Clubu DBSK se scházejí diváci, fanoušci a hráči nejen při fotbalových akcích, ale i mimo ně. Je tady kiosek, hospůdka s pergolou a udírna. Celé zázemí se proto využívá zejména v letních měsících, pořádají se tady různá posezení, oslavy nebo se zde lidé scházejí jen proto, aby si popovídali a příjemně strávili čas. Občerstvení a provoz hospůdky zajišťuje správce areálu a další personál.

V blízkosti areálu jsou další sportoviště, je to multifunkční hřiště se umělou plochou, koupaliště s beachvolejbalovým hřištěm a tenisové kurty. Další sportovní hala je v areálu školy a je využívaná i pro výuku tělesné výchovy.

V blízkosti sportovišť, v budově stadionu, je ještě jedno hojně vyhledávané místo. Je to Sportovní ubytovna DBSK s kapacitou 24 lůžek. Přespávají v ní sportovci, kteří přijedou zdaleka a hledají ubytování a soustředění v jednom místě kvůli přípravě na turnaj nebo trénink. Nocleh si tady mohou po dohodě se správcem sjednat skupiny i jednotlivci, cena je velmi příznivá a přístupná všem.

Sportovní klub z Dolního Bousova nabízí i pronájem sportovních ploch přespolním sportovcům a trenérům, kteří tak dobré zázemí v místě svého bydliště nemají.