Antibiotika jen na bakteriální onemocnění

Antibiotika jen na bakteriální onemocnění

Každý všední den najdete v ordinaci praktického lékaře v Ženklavě MUDr. Naděždu Ostrou. Ordinuje převážně v dopoledních hodinách, a to všechny dny kromě středy. Ve středu je ordinace otevřená od 11. až do 15. hodiny. Denně, kromě středy, se od 7:00 až do 9:30 hod. provádějí odběry.

MUDr. Ostrá se věnuje dospělým pacientům a vykonává také funkci závodního lékaře pro řadu institucí. Poskytuje preventivní, diagnostickou a léčebnou péči.

V rámci preventivní péče provádí odběry krve a moči. Vzorky jsou zasílány k rozborům do laboratoře a slouží lékařce k diagnostice různých onemocnění. S ohledem na rozšíření cukrovky, ze které se stala civilizační choroba postihující vysoké procento dospělé populace, se v ordinaci pravidelně provádějí testy pomocí glukometru. Z kapky krve z prstu lékařka během několika minut zjistí hladinu cukru v krvi a může pacientovi doporučit dietu nebo u něj začít s nejvhodnějším způsobem léčby. Součástí pravidelných preventivních prohlídek je test na okultní krvácení, který pomáhá včas odhalit onemocnění tlustého střeva a umožňuje předcházet dalším, daleko složitějším zdravotním komplikacím. Z veřejného zdravotního pojištění jsou hrazeny zdravotní prohlídky jednou za dva roky od dovršení věku 18 let, je na každém, zda této možnosti využije. MUDr. Ostrá ji svým pacientům doporučuje, protože pokud se onemocnění zachytí včas, je větší šance na uzdravení.

V Ženklavě se můžete také nechat naočkovat běžnými očkovacími látkami i těmi, které si koupíte na doporučení lékaře v lékárně. Očkování vás bude chránit před sezónními chřipkami, klíšťovou encefalitidou a dalšími nemocemi.

MUDr. Naděžda Ostrá si uvědomuje, že není smysluplné předepisovat při projevu prvních příznaků onemocnění, při zvýšené teplotě, kašli a a nachlazení, antibiotika. Proto si do ordinace pořídila přístroj na vyšetření CRP, který jí umožní rozlišit, zda jde o virové nebo bakteriální onemocnění.  Léčba antibiotiky je nasazena až po zjištění výsledku, kdy je ověřeno, že bude nezbytná.

Do ordinace MUDr. Ostré se mohou hlásit nová pacienti, kteří jsou pojištěnci čtyř zdravotních pojišťoven – všeobecné, české průmyslové, vojenské a Revírní bratrské pokladny.