Dětský lékař nebo kamarád?

Dětský lékař nebo kamarád?

Děti jsou to nejcennější, co v životě máme. V momentě, kdy přišly na svět a poprvé se nám podívaly do očí, stiskly nám prst do své malinké pěstičky, nebo nám zaplesalo srdce, když poprvé zaplakaly, jsme si uvědomili, že od teď žijeme jenom pro ně.

I když spousta lidí tvrdí, že s nimi děti „nic nedělají“, a že je rodičovství nijak zvlášť neovlivní a nezmění, většinou se opak ukáže být pravdou. Jednoho dne se nám narodí malinkatý človíček, který je závislí jen na nás a na naši péči a nám to zkrátka obrátí celý život naruby.

Pro své děti potom chceme to nejlepší, počínaje finančním zabezpečením a konče těmi nejlepšími kamarády, které bychom jim nejraději sami vybrali. Chceme pro ně život jako v bavlnce, chceme, aby nikdy neopakovaly naše chyby a ideálně se je snažíme vyvarovat dělání chyb vlastních. Co je pro nás ale úplně nejdůležitější, je jejich zdraví.

Když nás v dospělosti bolí v krku, zajdeme si na krční, pokud máme problémy s ušima, jdeme na ušní a při problémech se zrakem zavítáme do ordinace očního lékaře. U dětí, ale s jakýmikoliv zdravotními problémy zavítáme k jediné osobě- dětskému lékaři. Vybrat dobrého lékaře pro své dítě by pro nás mělo být naprosto zásadní. Jedná se totiž o první kontakt a zkušenost, kterou naše dítko bude s doktory mít a dost možná ho to ovlivní na celý další život.

Paní doktorka Hana Mourková je oblíbenou dětskou lékařkou, kterou si vaše děti oblíbí nejen podle mile znějícího přijímení. Paní doktorka Mourková je lékařkou pro děti a dorost, a tedy k ni můžete vzít jak svoje malé miminko, tak i velkého školáka. Přátelským přístupem, se kterým děti vítá ve dveřích své ordinace, se dětem snaží zpříjemnit často ne úplně oblíbenou návštěvu lékaře.

Kamarádský přístup je při vyšetření dětí snad nejdůležitějším prvkem. Vzhledem k tomu, jaký respekt a často i strach mají děti z bílých plášťů, je důležité jim návštěvy u lékařů co nejvíce zpříjemnit a všechno jim vysvětlit. Pokud bude doktor k dítěti přistupovat autoritativně podobně jako učitel ve škole, jeho strach a obavy to ještě umocní.

Paní doktorka Mourková tohle dobře ví a ke svým malým i velkým pacientům přistupuje s maximální přívětivostí a vstřícností. Pokud tedy hledáte dětského lékaře a jste z Jablonce nad Nisou nebo z okolí, už hledat nemusíte, našli jste tu pravou.