Do lékárny byste to měli mít vždy blízko

Do lékárny byste to měli mít vždy blízko

Když jste nemocní a necítíte se dobře, chcete mít svého praktického lékaře blízko svého bydliště, abyste nemuseli cestovat s horečkou přes půl města. Stejně tak se hodí i mít to blízko do lékárny, kde si můžete vyzvednout předepsané léky a pokud si jdete pro něco, co není na předpis, tak si i nechat dobře poradit. Přece jen, i u léků, které jsou bez předpisu se hodí konzultace s odborníkem, zda není problém s ostatními léky které berete nebo zda je právě daný přípravek tím nejvhodnějším pro vás. Lékárnu, kde bude člověk důvěřovat jejím zaměstnancům a bude vědět, že to jsou odborníci, by si měl najít každý blízko svého bydliště.

V Mostě takovou lékárnu najdete v budově Všeobecné zdravotní pojišťovny, pod sídlištěm Liščí vrch. Lékárna s názvem Mofa je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou, a to ze směru od centra i od nádraží. Přímo před budovou je poté k dispozici parkoviště i s místy vyhrazenými pro invalidy. Vstup do lékárny je samozřejmě bezbariérový. Mimo snadné dostupnosti tato lékárna nabízí také velmi sympatickou otevírací dobu, která sedne i lidem, kteří pracují na směny. Otevřeno tu je od 7:30 ráno do 18:00 hodin večer. Tak jsou pokryty ordinační hodiny všech lékařů v okolí i v mostecké nemocnici. Pokud byste přece jen nestíhali přes týden, své léky si tu můžete vyzvednout v sobotu dopoledne.

Pokud vás zajímala historie této lékárny Most, tak ta sahá až do roku 1999. Tehdy lékárna Mofa zahájila svou existenci a zpřístupnila kvalitní a profesionální lékařkou péči svým pacientům a zákazníkům nejen ve spádové oblasti. Za dobu své existence si tato lékárna vydobyla své dobré jméno i v Mostě. Mimo běžných léků na předpis i mimo něj si tu můžete vyzvednout i veterinární léky pro své mazlíčky, nechat si připravit individuální léčiva podle receptu nebo si vyzvednout homeopatika, čaje nebo kosmetiku.