Dvě lékárny, stejná kvalita

Dvě lékárny, stejná kvalita

Lidé do lékáren přicházejí nejčastěji pro léky na předpis, sortiment však bývá mnohem větší. Lékárníci jsou zpravidla velmi ochotní a vždy poradí a pomohou vybrat léky ve volném prodeji, které pomohou snížit horečku, utlumí kašel nebo pomohou odstranit méně závažné zdravotní potíže, kvůli kterým není potřeba  navštěvovat lékaře. V lékárnách mohou lidé také koupit potraviny pro zvláštní výživu, homeopatika, léčivé byliny a čaje, volně sypané a v nálevových sáčcích, očkovací látky a zdravotnický materiál jako obvazy, náplasti, těhotenské a ovulační testy, injekční jehly a stříkačky, dezinfekční prostředky, teploměry a tlakoměry. V lékárnách vám připraví mastičky, kapky nebo i jiné preparáty, které jste dostali na individuální předpis, nebo pomohou s nákupem zdravotnických pomůcek na inkontinenci i jiné problémy.

V podzimních a zimních měsících si lidé často do lékáren chodí pro tablety, které obsahují vitamíny, minerály a stopové prvky, aby posílili svůj organismus. Jiní hledají preparáty pro diety a na hubnutí, na péči o vlasy, kůži a nehty, starší pacienti zase kloubní výživu. Lékárny nabízejí také pomůcky pro čištění ústní dutiny, zubní pasty, ústní vody, spreje, zubní kartáčky, mezizubní kartáčky, dentální nitě a prostředky na péči o umělý chrup.

Kdo má problémy po aplikaci běžně prodávaných krémů nebo jiných kosmetických výrobků, určitě v lékárnách ocení značky jako VICHY, DOLIVA nebo BIODERMA, které jsou určené pro zvlášť citlivou pokožku. Najdete tady i úsek kosmetiky pro děti, masti na zadečky, na opalování, umělou kojeneckou výživu, čaje, kaše, přesnídávky a jídla. Spolu s dětskými potravinami jsou nabízeny i lahvičky, savičky a další nádobí, které umožní krmit kojence.

Protože v našich domácnostech často žijí kromě lidí i zvířata, stalo se zvykem zřizovat v lékárnách oddělení veterinárních léčiv pro psy, kočky a jiné domácí mazlíčky.

Na Zlínsku najdete dvě lékárny, kde se setkáte se stejnou ochotou personálu, stejným sortimentem léčiv, kosmetiky a zdravotnického materiálu. Ostatně není divu, že mají tolik společného, obě provozuje jeden majitel, kterým je Damapharm s.r.o. Lékárna Zlín nese název Ormiga, vznikla v červnu 2007 a sídlí v Lékařském domě v Kotěrově ulici. Lékárna Slušovice byla otevřena o deset let později na tamním Náměstí Svobody.