Hospicová péče

Hospicová péče

Nejedná se právě o nejradostnější téma, ale hospicová péče může mnohým opravdu pomoci a ulevit. Možná jste v situaci, kdy je někdo z vašich blízkých těžce nemocný a vy, ačkoliv pro něj děláte vše, už na to nestačíte a nezvládáte se o něj nadále postarat. Hospicová péče je tu právě pro těžce nemocné a jejich blízké. Snaží se nemocnému i jeho pečujícím blízkým co nejvíce ulevit a poskytnout potřebnou pomoc ať už fyzickou nebo psychickou.

Hospic Frýdek Místek přijme všechny nemocné, kteří potřebují pomoc, bez rozdílu pohlaví, rasy, věku, vyznání… Posláním tohoto hospice je poskytování kvalitní a komplexní paliativní péče klientům v terminální fázi jejich onemocnění. Paliativní péče je na kvalitu života zaměřená péče poskytována pacientům, kteří trpí nevyléčitelnou nebo smrtelnou nemocí. Cílem této péče není snažit se o vyléčení nevyléčitelné nemoci, ale poskytnout nemocnému fyzickou, sociální a psychickou pomoc. Posláním hospice je zajistit nemocnému co nejkvalitnější a nejdůstojnější strávení posledních chvil, pomoct mu od nesnesitelné bolesti a postarat se, aby nezůstal osamocen.

Klienti jsou ubytováni v jednolůžkových nadstandardně vybavených pokojích, s vlastním sociálním zařízením přizpůsobeným i pro imobilní klienty. V pokojích je zajištěno maximální soukromí. Návštěvní doba je zde 24 hodin denně, aby příbuzní mohli s nemocným trávit co nejvíce času a hospic počítá i s možností trvalé přítomnosti doprovázející blízké osoby a na pokojích je k dispozici přistýlka. Klienti mohou plně využívat i přilehlou zahradu anebo kapli.

V hospici ve Frýdku Místku nalezne nemocný klid a pomoc a prožije tu zde své poslední chvíle důstojně. Maximální péče je zajištěna týmem odborníků, od lékařů přes psychology až po možnost návštěv kaple a kněze. Psychologickou a duchovní pomoc v případě zájmu hospic poskytuje i blízkým klienta. Také v hospici pomáhá tým dobrovolníků, kteří si s nemocnými povídají, hrají hry, předčítají, hrají na hudební nástroje, chodí s nimi na procházky a starají se o další činnosti, aby nemocní mohli být součástí společnosti.