I lidi mají náhradní díly

I lidi mají náhradní díly

Milujeme pohyb. V létě se těšíme, až podnikneme výlety na kole, v zimě se zase nemůžeme dočkat sjíždění hor na lyžích či snowboardu a bez ohledu na počasí si nedokážeme představit začít den bez toho, abychom si šli zaplavat. Obecně platí, že lidé, kteří se více hýbou, pravidelně sportují, nebo alespoň chodí více pěšky a podnikají pravidelné procházky, jsou tak nějak šťastnější a vyzařuje z nich pozitivní energie. Naše tělo bylo „navrhnuté“ tak, aby se mohlo hýbat, a pohyb zkrátka potřebuje. To, že se naše tělo rádo hýbe, nám dává najevo všemožnými způsoby. Pří sportu se v našem těle uvolňují endorfiny, což jsou něco jako přírodní opiáty, které nám navozují pocit štěstí. Jinými slovy, když je šťastné tělo, jsme šťastní i my.

Bohužel ale tělo není stroj a může se stát, že se časem opotřebuje a vypoví nám službu. Tento problém se týká zejména kloubů. Když nám klouby vypoví službu, nezáleží už na tom, jak moc se cítíme fit a plní elánu, jak moc milujeme sport či pohyb, hýbat se tak jako dřív už zkrátka nemůžeme.

Medicína a věda jdou však stále dopředu a i když nám ještě nemohou dopřát tělo celé nové, mohou nám alespoň vyměnit nějaké jeho „díly“. Pokud máme problém s klouby, zamíříme na ortopedii, kde se na tyto problémy specializují. Lékaři zjistí vážnost našeho poranění a případně navrhnou výměnu kloubu za kloubní náhradu. Kloub, který potom bude v našem těle dalších několik let či až po zbytek života, však musí někdo vyrobit.

Jsme firma Beznoska, s.r.o. a naším posláním je vracet lidem radost z pohybu. Jsme český výrobce kloubních implantátů a na trhu působíme již 25 let. Naprostými špičkami ve svém oboru jsme ve výrobě kyčelních a koleních implantátů, ale ani jiné kloubní náhrady nám nejsou cizí a hravě si s nimi poradíme. Protože víme, že nejdůležitější je pocit našich pacientů a jsme si vědomi obav, se kterými se do kloubní výměny pouští, snažíme se s nimi udržovat úzký vztah a být jim co možná nejvíce nápomocni.

Kloubní onemocnění mohou postihnout každého z nás a není pravidlem, že přichází až v pozdním věku. V případě, že nás něco takového postihne, je třeba mít na paměti, že to není konec světa a že jsou lidé, kteří nám mohou pomoci a vrátit nás zpět do aktivního života.