I psi mohou chodit na terapii

I psi mohou chodit na terapii

Stejně jako lidi i zvířátka se mohou občas potýkat se zdravotními problémy. Ne nadarmo se však říká, že domácí mazlíčci jsou ti nejtišší pacienti. Na rozdíl od lidí si totiž nedokáží říct, co a kde je bolí a pro páníčky tak může být mnohdy složité rozpoznat, co jejich zvířátko trápí. Nemocí, kterými mohou naši mazlíčci onemocnět, je přitom spousta. Zatímco s některými méně závažnými problémy se organismus zvířátka dokáže vypořádat sám bez zásahu veterináře, jiné ho mohou ohrozit i na životě. Jakmile tak u svého mazlíčka zpozorujeme neobvyklé chování, měli bychom se mít na pozoru a v případě delšího trvání navštívit veterinárního lékaře.

Asi nejčastěji se v ordinaci veterináře objevují pejsci. Důvody návštěvy mohou být různé od pravidelného očkování až po akutní problémy, kterými může být například torze žaludku. Torze neboli zauzlení žaludku postihuje nejčastěji starší psy a velká psí plemena a pokud se rychle neoperuje, může být pro pejsky smrtelná. Mezi příznaky patří například ztuhlé a na dotyk citlivé břicho, zrychlené dýchání či neúspěšné pokusy o zvracení. Pokud něco podobného u svého čtyřnohého miláčka zpozorujeme, měli bychom urychleně vyhledat veterinární pomoc. Kromě takto akutních onemocnění se však pejsci běžně potýkají například s degenerací páteře, artrózou či obezitou. I tato onemocnění jim však mohou značně znepříjemnit život.

Veterinární ordinace MVDr. Petra Olmová se kromě klasické léčby zabývá také fyzioterapií. Podobně jako by tak lidé měli po každé náročnější operaci podstoupit léčebnou rehabilitaci, u zvířat tomu není jinak. Řeč je tu především o psech, kteří operační zákroky podstupují nejčastěji. Jako jediné rehabilitační centrum v Jihomoravském kraji, nabízí veterinární ordinace také aquaterapii. Pejsci tak mohou absolvovat řadu procedur jako je rehabilitace na podvodním běžeckém pásu, v krytém bazénu či perličkové vaně, které pomáhají zlepšit jejich pooperační a fyzický stav.

Jako jediná veterina v Brně provádí klinika také takzvanou magnetofonii psů. Díky působení pulzního magnetického pole o nízké frekvenci, kterému je psí organismus v průběhu terapie vystaven, dochází ke zlepšení pohybového aparátu a s ním souvisejících onemocnění či k podpoře léčbě nádorů. Na veterině Jihlavská můžeme pejsky nechat dokonce i namasírovat. Správně provedená masáž je může únavy, snížit svalovou bolest či zvýšit odolnost organismu. Masáže jsou vhodné zejména pro starší pejsky, nebo pejsky po operaci pro zrychlení jejich rekonvalescence. Mezi další služby, které ordinace nabízí patří například léčba teplem či léčba chladem.