Jak je to s preventivní prohlídkou u lékaře

Jak je to s preventivní prohlídkou u lékaře

Na lékaře si mnozí z nás vzpomenou až v ten moment, kdy se necítí dobře či jsou dokonce opravdu nemocní. Prevence je však nejúčinnější způsob, jak být zdravý, a tak by se ani preventivní prohlídky u obvodního lékaře neměly podceňovat. O zdraví se totiž vyplatí pečovat v každém věku, nejen ve stáří, kdy je jedinec často nucen chodit právě kvůli zhoršujícímu se zdraví, ale také tehdy, kdy se cítí fit. Preventivní prohlídky se u dospělých provádí každé dva roky, přičemž na každé z nich je kladen důraz na několik oblastí. Se zvýšenu pozorností by se měly kontrolovat možné kardiovaskulární choroby, cukrovka, hypertenze či nádorová onemocnění. Součástí ošetření by mělo být také vyšetření sluchu a zraku, kontrolní měření krevního tlaku a zaznamenání hmotnosti pacienta. Při každé návštěvě lékaře s ním nezapomeňte probrat jakékoliv změny ve vaší rodinné anamnézy, jelikož se díky nim zjistí, na které oblasti se má lékař pro jistotu a váš klid více zaměřit. Lékař vám rovněž zajistí nutná očkování, jako je očkování proti tetanu nebo žloutence.

Právě očkování proti tetanu je povinné, každé přeočkování je třeba učinit po patnácti letech. Od šedesáti let se následně frekvence očkování zvyšuje v závislosti na obecně slabší imunitě. Pokud cestujete do zahraničí, je na místě zvážit doočkování látek, vše se však odvíjí od destinace, nebojte se tedy vše konzultovat se svým lékařem. Dalšími velmi důležitými a často vyhledávanými, ačkoliv již nepovinnými očkováními je očkování proti chřipce a klíšťové encefalitidě.

 

Najít kvalitního a pečlivého lékaře pro dospělé v poslední době rozhodně není snadné. Pokud však bydlíte v okrese Nový Jičín, zvažte návštěvu lékaře Petřvald, kde se setkáte s citlivým a osobitým přístupem, podloženým řadou teoretických znalostí i dlouholetou praxi. V ordinaci je kladen důraz na co největší efektivitu, a proto se snaží organizovat čas tak, aby pacienti nemuseli trávit příliš mnoho času v čekárně a aby každému jednotlivci termín prohlídky vyhovoval ve všech ohledech.