Kožní dermatologie

Kožní dermatologie

Péče o kůži by se v žádném případě neměla podceňovat. Už od útlého věku se učíme starat o svoji pokožku, chráníme ji opalovacími krémy před sluncem a hlídáme si znaménka, aby se nezvětšovaly. V pubertě snad každý zažil akné, později mnoho žen trápí celulitida a strie, ve stáří potom vrásky. A to jsou ty méně závažné kožní problémy. Kožní onemocnění jako jsou různé ekzémy, plísně, bradavice nebo lupénka dokáží pořádně znepříjemnit život a omezují v mnoha aktivitách.

Péčí o kůži se zabývá samostatný lékařský obor, dermatologie. Málokdo ví, že za zakladatele moderní dermatologie je považován rakouský lékař narozený v Brně Ferdinand von Hebra. Nejčastěji k dermatologovi přicházejí pacienti s problémem vyvolaným teplem nebo chladem jako jsou popáleniny a omrzliny, dále mezi velmi častá onemocnění patří plísně, ekzémy a kopřivky.

Dermatologickou ordinaci také můžete navštívit, pokud vás trápí akné nebo si potřebujete nechat vyšetřit nebo odstranit znaménko. V žádném případě by se obzvláště u znamének neměla podceňovat prevence a na vyšetření byste měli chodit pravidelně, aby se popřípadě v čas odhalil rakovinotvorný melanom.

Dermatologa se vůbec nemusíte bát, vyšetření většinou probíhá na bázi rozhovoru, kdy mu řeknete, jaké kožní problémy vás trápí, poté vás vyšetří a stanoví anamnézu. Léčba probíhá pomocí mastí a různých druhů záření.

V dnešní době se také čím dál populárnějším stává obor estetické dermatologie. Ve všudypřítomné honbě za krásou dokáže omladit pleť, vyhladit vrásky, zahladit strie po porodu, vyřeší i váš problém s celulitidou. Zbaví vás také nevzhledného akné nebo jizev po něm zbylých. Většina ordinací estetické dermatologie nabízí také epilaci a peeling.

Dermatovenerologická ordinace a estetická dermatologie Olomouc nabízí všechny tyto služby a mnoho dalších.