Letos se očkování proti chřipce velmi doporučuje

Letos se očkování proti chřipce velmi doporučuje

Kvůli letošní pandemii koronavirové nákazy se do pozadí dostávají jiné nemoci, které však také potřebují naši pozornost. Zhruba od prosince začíná chřipková sezona. Chřipka je jindy největším zimním strašákem, kterou se nakazí asi milion lidí a zemře 1500-2000. Na rozdíl od koronaviru na chřipku ale známe očkování, díky kterému se této nemoci můžete v zimě vyhnout. Očkovat se proti chřipce je nejlepší ještě před začátkem sezony, tedy na podzim. Kdo to nestihl, ještě má možnost i během prosince. Letos i odborníci doporučují se nechat proti chřipce očkovat, aby v zimě nenastala zároveň s koronavirem krizová situace ještě kvůli chřipce.

 

Očkovat se můžete nechat u svého praktického lékaře. I díky apelu odborníků je letos o vakcínu obrovský zájem, její množství je ale omezené. Proto neváhejte a kontaktujte svého praktika co nejdříve. Pokud vám není nad 65 let, nebo nepatříte do některé z rizikových skupin, očkování si hradíte sami. Ale zdraví je něco, na čem se nevyplatí šetřit a kolem pěti set korun za klidnou zimu bez chřipky jistě stojí za to. U praktického lékaře Dubí je možné se stále na očkování objednávat. Při objednání na očkování váš lékař zařadí do pořadníku a v určený čas pozve na aplikaci vakcíny. Ordinace praktického lékaře v Dubí je moderně a nadstandardně vybavena a má bezbariérový přístup. Pokud jste z Dubí nebo blízkého okolí, nebo vaši rodinní členové do ordinace chodí, pan lékař přijímá nové pacienty.

 

Kromě samotného očkování je důležitá i prevence a zodpovědné chování. Chřipka má mnoho společného s koronavirem, obojí je virové onemocnění přenášené kapénkovou infekcí nebo kontaminované předměty, kterých se nemocný dotkl. Proto pokud budete svědomitě dodržovat všechna platná opatření, nosit roušku, udržovat rozestupy, mít a dezinfikovat si ruce, ochráníte se nejen před koronavirem ale i před chřipkou.