Malá i velká zvířata v České Lípě ošetří veterina Slovanka

Malá i velká zvířata v České Lípě ošetří veterina Slovanka

Ve veterinární ordinaci Česká Lípa – Slovanka momentálně pracují dva veterinární lékaři. MVDr. Stanislav Daníček je zkušený veterinární lékař s dlouholetou praxí, zakladatel a provozovatel této ordinace. Zajišťuje péči o hospodářská zvířata v terénu, v ordinaci se věnuje prevenci, diagnostice, léčbě a chirurgii u psů a koček. Od října 2019 nastoupila MVDr. Eliška Šanderová, která vám kromě psů a koček ošetří i exotická zvířata a drobné savce.

Veterinární ordinace v České Lípě na sídlišti Slovanka může pro vaše mazlíčky zajistit veškerou potřebnou péči. Poskytuje základní veterinární úkony, jako jsou očkování a čipování zvířat, prevence proti vnějším a vnitřním parazitům, poradí ohledně správné výživy a výcviku. Zajišťuje diagnostiku kožních onemocnění, gastrointestinálních problémů, gynekologických nemocí, urologických obtíží a mnoho dalších. Nejčastějším chirurgickým zákrokem je jistě kastrace kocourů a koček, avšak lékaři provádějí i složitější zákroky jako je odstranění nádorů nejrůznější povahy nebo císařský řez u koček a psů. Častým problémem je také zubní kámen, který se odstraňuje pomocí ultrazvuku.

Ordinace je moderně zařízená, nabízí diagnostiku pomocí krevního biochemického analyzátoru Vetscan, který z pár kapek krve za 15 minut poskytne důležité údaje. Veterina má také rentgen, který je také nepostradatelným při diagnostice zdravotních problémů. Samozřejmostí je ultrazvuk využívaný hlavně k diagnostice březosti a gynekologických onemocnění.

Po předchozí domluvě mohou veterinární lékaři ošetřit nemocná zvířata u vás doma, nebo na statku. V terénu oba veterináři ošetřují skot, nabízí řešení dislokovaného slezu u krav pomocí moderní metody s využitím laparoskopu. U koní zajišťují vakcinaci a základní ošetření. Je možné se domluvit na vakcinaci a diagnostiku nemocí u domácích prasat a králíků.

Veterinární ordinace v České Lípě na Slovance má otevřeno každý den, včetně víkendů – viz. www.veterina-slovanka.cz . U ordinace je dostupné parkoviště.