Moderní diagnostické metody nabízí praktická lékařka Praha

Moderní diagnostické metody nabízí praktická lékařka Praha

Ačkoliv si to mnoho lidí v dnešní uspěchané době neuvědomuje, to nejdůležitější, co máme je naše zdraví. Je potřebné nejen zdravě jíst, pravidelně cvičit ale i mít svého praktického lékaře, chodit na preventivní prohlídky a nepodceňovat příznaky žádné nemoci.

Obzvláště v dnešní době, kdy je stále vyšší riziko civilizačních chorob je potřeba o své zdraví náležitě pečovat. A medicína jde kupředu mílovými kroky a neustále vyvíjí nové technologie a postupy léčení. Díky očkování můžeme dnes předcházet řadě dříve smrtelných nemocí a tím výdobytky vědy ani zdaleka nekončí. Věděli jste, že existují testy, které mohou pomoct zavčasu odhalit rakovinu tlustého střeva? Funguje to jednoduše, pokud se sliznicí střeva není něco v pořádku, ulpívá na stolici malé množství krve, které však není okem viditelné. Na to je tu Hemocult test, který si můžete nechat udělat u svého praktického lékaře pro dospělé a pro lidi po 50 letech věku se to velmi doporučuje. Tento test funguje jako prevence a zavčasu odhalí případné okultní krvácení ve stolici a lékař pak doporučí následná vyšetření.

Další užitečnou “novinkou” v medicíně je CRP test. Můžete si ho koupit i v lékárně a v lékařské ordinaci se provádí pro rozlišení virové a bakteriální infekce a pomocí malého množství krve je schopný spolehlivě zjistit, zda se v těle vyskytuje zánět, který je třeba léčit antibiotiky. To je velmi důležité v dnešní době, kdy dochází k nadužívání antibiotik, které vede k větší resistenci bakterií.

Praha je velké město a najít dobrého praktického lékaře, který stále přijmá nové pacienty, má dobré recenze a je blízko může být složité. V Praze 9 vám hledání lékaře můžeme usnadnit. MUDr. Marie Doležalová neustále bere nové pacienty, má moderně vybavenou ordinaci, poskytuje výše zmíněné testy, preventivní a léčebné prohlídky a spolupracuje s řadou specialistů.