Nemocnice Havlíčkův Brod

Nemocnice Havlíčkův Brod

V jednom filmu hlavní hrdinka na mateřské dovolené prohlásila, že pro ni by byl ideální odpočinkový den v nemocnici se zákazem návštěv. Jedině tak by totiž měla jistotu, že si odpočine, může si v klidu číst, nebude muset vařit a jednou se postará někdo o ni.

Pro většinu z nás však návštěva nemocničního zařízení není nic příjemného. Spousta lidí trpí fobií z lékařů, a i když ví, že jim pomůžou a bude jim líp, vyhýbají se jim, co to jde.

Nemocnic se však není třeba bát. Naše země má jedno z nejlepších zdravotnictví, moderní technologie se skvěle doplňují s péčí starostlivých lékařů a ochotných sestřiček. Obzvláště teď v zimě mnoho z nás potřebuje lékařskou péči více než kdy jindy. Studené počasí, všude přítomné epidemie a přechody z tepla do zimy dávají zabrat imunitě. Zimní radovánky a namrzlé chodníky potom představují riziko zlomenin a úrazů. Naštěstí skoro v každém větším městě najdeme nemocnici.

Výjimkou není ani Nemocnice Havlíčkův Brod. Ta zajišťuje zdravotní péči v kraji Vysočina již od roku 1897 a v poskytování služeb má nadregionální charakter. Celkově má 19 oddělení a je schopná se postarat až o 534 nemocných. Samozřejmostí je lékařská pohotovost pro dospělé i pro děti, protože stát se něco může kdykoliv. Stejně tak tu najdete i zubní pohotovost.

Dlouhodobě nejnavštěvovanější oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě je však gynekologicko-porodnické. V roce 2016 tu na svět přišlo 1430 miminek a nemocnice matkám poskytuje vysokou úroveň péče, následné péče i ubytování v nadstandartních pokojích a mnoho relaxačních pomůcek.

Nemocnice se však může pyšnit vysokou úrovní všech svých oddělení. Svou lékařskou i ošetřovatelskou péčí splňuje veškeré požadavky kladené na nemocnici 21. století, lékaři, sestřičky i laboranti pravidelně prochází školeními a za všech okolností si udržují profesionalitu a snaží se pomoct jak nemocnému, tak jeho rodině.