Paralen nebo ibalgin? Která látka pomáhá na co

Paralen nebo ibalgin? Která látka pomáhá na co

S fyzickou bolestí se za život setká snad každý. Ať už je to bolest zad, kloubů, zubů nebo hlavy, velmi často sáhneme do naší domácí lékárničky a něčím si od bolesti pomůžeme. Léků proti bolesti existuje celá řada a určité typy reagují na určitý druh bolesti lépe než jiné. Nejčastější “zabijáci bolesti” po kterých sáhneme většinou, když nám není dobře je ibalgin nebo paralen. Každý z nich, má jinou léčivou složku. Ibalgin obsahuje léčivou složku ibuprofen, která kromě úlevy od bolesti a snížení horečky také působí protizánětlivě. Proto například při chřipce je tou vhodnější variantou.

Stejně tak i paralen s účinnou látkou paracetamolem pomáhá snižovat teplotu při horečce a pomáhá od bolesti. Když vás dlouhou dobu trápí vysoké horečky, je vhodné tyto přípravky střídat. To proto, abyste u nich nepřekročili maximální denní dávkování. Pokud si nejste jistí, jaký lék zvolit, prvním, na koho se můžete obrátit o radu je lékárník. Ať už je to v lékárně v Hrušovanech u Brna, nebo někde jinde, lékárník je zkušeným odborníkem, který musí lékům, které prodává rozumět a dokáže vám poradit. Pokud však bolest přetrvává déle než týden, měli byste se obrátit na svého praktického lékaře.

Stejně tak se nabízí otázka, co dělat, když nějaká bolest trápí vašeho domácího mazlíčka. Je samozřejmé, že mu chcete pomoct a ulevit mu. Jako snadno dostupné řešení se nabízí podat vašemu mazlíčkovi léky, které pomáhají vám. Léky pro lidi však nejsou určené pro zvířata a například vaši kočku může paralen i zabít. Kočky nemají enzym, který lék zpracuje, a proto je pro ně vysoce toxický. U psů vyvolává zvracení. Ani Ibalgin není doporučován pro domácí mazlíčky, u psů vyvolává záněty v trávícím traktu u koček i půlka tablety ibalginu může vyvolat selhání ledvin. proto svým zvířatům vždy podávejte pouze veterinární léčiva, která také seženete téměř v každé lékárně.