Podle čeho zvolit správného praktického lékaře

Podle čeho zvolit správného praktického lékaře

Lékař se nevyplatí měnit často a vlastě to častěji než jednou za 3 měsíce nejde. Může to ohrozit návaznost zdravotní péče. Někdy je to ale nutné a podle čeho byste potom měli nového lékaře vybrat? Základní samozřejmě je, aby měl lékař ordinaci blízko vašeho bydliště, či aspoň nedaleko nebo v místě, kam často jezdíte. Samozřejmě je také nutné, aby měl lékař smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou. Je důležité si uvědomit, že existují i špatní lékaři, kteří nedokážou rozpoznat příznaky vaší nemoci nebo předepíšou neoptimální léčbu, kvůli jakýmkoli důvodům. Je dobré si zjistit, jak to vypadá v čekárně vašeho potencionálního lékaře. Varovným signálem může být to, že je často prázdná nebo naopak to, že je přeplněná a pacienti čekají hodinu na vyšetření. Pak už je na vás, jestli se vám vyplatí hodinu čekat.

 

Nejdůležitější a nejlepší zdroj informací je samozřejmě zkušenost pacientů, případně rodičů pacientů s daným lékařem. Zajímá se? Má na ně čas, nebo je s papírkem po 3 minutách už posílá pryč? Navrhuje více možností léčby, a nechává pacienta se rozhodnout, co mu vyhovuje? Odpovídá na jejich otázky konkrétně a nejen obecně? Na tyto informace se nemusíte ptát jen známých kteří k tomuto lékaři chodí nebo si informace hledat na internetu. Můžete se také zeptat svých jiných doktorů, jestli tohoto doktora znají a co si o něm myslí. Pokud se vrátíme k hledání informací na internetu, ne vždy jsou takové informace validní. Negativní hodnocení může mít i přímý a upřímný doktor, který je velmi efektivní v léčbě, jen se nerad zdržuje zdvořilostmi. Pokud má ale doktor na internetu samá negativní hodnocení, je asi lepší se mu vyhnut.

Pokud hledáte dětského lékaře ve Vracově, nebo dětského lékaře ve Vlkoši neboli kousek od Kyjova, můžeme vám hledání doktora ulehčit a rovnou doporučit MUDR. Pavla Všetulu s.r.o., který má privátní praxi již od roku 1993. Jedná se praktického lékaře pro děti a dorost, včetně pediatrie. MUDR. Pavel Všetula také provádí bezplatná nadstandartní očkování na žádost rodičů, například na chřipku, klíšťovou encefalitidu, meningitidu apod. a to s bezplatnou aplikací. Nabízí také nastřelování náušnic od 3. měsíce života. Můžete si ověřit, že i na internetu má MUDR. Pavel Všetula dobrá hodnocení.