Pozor na záněty očí

Pozor na záněty očí

Díky zraku dokážeme vidět svět a všechny jeho krásy. Proto jakmile vás začnou svědět nebo pálit oči, zčervenají vám, nebo začínáte špatně vidět, měli byste co nejdříve navštívit očního lékaře. Přijít o zrak by nechtěl nikdo, a právě včasná návštěva lékaře může pomoct uchovat si zdravé oči. Některé oční infekce jsou velmi běžné, a i když nemusí být nutně nebezpečné, dokáží velmi znepříjemnit život.

Vůbec nejčastější infekcí, která může oči postihnout je zánět spojivek. Ten může mít nespočet příčin, od bakterií přes viry až po vnější podráždění jako je kouř nebo prach. Oční lékař musí správně určit příčinu, zda jsou na vině baterie, viry nebo alergie a podle toho určí léčbu. Většinou jsou to antibiotické kapky nebo jiný prostředek. Dalším problémem, který někdy postihne mnoho lidí je ječné zrno. Objevit se může na spodním i dolním víčku a projevuje se tlakem a bolestí v dané oblasti. Příčin opět může být mnoho, od nedostatečné hygieny po rizikové faktory jako je například cukrovka. Ječné zrno většinou do pár dnů zmizí samo, rozhodně není dobré se do něj snažit rýpat nebo ho vymáčknout. Pokud nezmizí je návštěva očního lékaře například v ordinaci ve Slavičíně nebo kde to máte nejblíže nezbytná.

Dále je třeba si dávat pozor na zánět očních víček, který může být obzvlášť nepříjemný. Pozná se podle opuchlého červeného a bolestivého očního víčka. U tohoto onemocnění je opravdu třeba co nejdříve navštívit lékaře, který předepíše kapky a poradí vám, jak o bolavé oko správně pečovat a čistit ho. Tomuto onemocnění můžete sami předcházet dostatečnou hygienou o oči a vyhýbáním se příliš zakouřeným nebo zaprášeným prostorům. většina očních lékařů příjmá pacienty s akutním stavem bez objednání a okamžitě, takže není problém vyhledat pomoc.