Před rentgenovým zářením ochrání Oniko

Před rentgenovým zářením ochrání Oniko

Objev rentgenového záření na konci 19. století byl jedním z přelomových kroků v medicíně. Díky němu mohou lékaři nahlédnout “pod povrch”, zjistit zlomeniny kostí, léčit zhoubné nádory a provádět přesnou diagnostiku. Jeho výhody jsou nesporné, avšak většina lidí se vyšetření rentgenovými paprsky bojí. Jeho škodlivost v medicíně však není nic strašného, a navíc existuje mnoho ochranných pomůcek. Jednou ze společností, která vyrábí a dodává ochranné pomůcky, ochranu před lékařským RTG zářením pro zdravotnický personál i pro pacienty je Oniko.

Tato ukrajinská společnost šije ochranné pracovní prostředky před lékařským RTG zářením více než dvanáct let a svou spolehlivost a jméno si za tu dobu vysloužila po celé Evropě. Její dceřiné společnosti jsou v moha zemích a v Praze v roce 2012 vzniklo Oniko-Europe s.r.o. Společnost se pyšní mnoha certifikáty, a kromě Evropy chce své výrobky rozšířit do celého světa. V současné době se stále rozvíjí a rozrůstá, má mnoho pracovníků a dbá na spolehlivost svých výrobků.

Jak se zjistilo, velmi dobře rentgenové záření pohlcuje olovo, ze kterého se nejčastěji vyrábí všechny ochranné prostředky. Při každém rentgenu tak pacienti i personál má ochranné nákrčníky, vesty, zástěry i kabáty, které účinně chrání celé tělo a díky dobrému navržení rozkládají svou váhu mezi bedra a ramena. Kromě toho vyrábí i ochrany gonád, stomatologické zástěry nebo rukavice, a to vše i v dětských velikostech.

Mimo jiné Oniko působí jako zástupce americké společnosti MIOX Corporation a prodává zařízení pro desinfekci vody. Desinfekční roztok slouží pro desinfekci vody v místě jeho spotřeby elektrolytickým rozkladem sodného roztoku, kterým vznikají látky hubící bakterie, mikroby i houby. Využívá se pro desinfekci vody v plaveckých bazénech, chladících věžích i zemědělství.