Přelomová léčba migrény

Přelomová léčba migrény

Kdo se již někdy setkal s migrénou, jistě potvrdí, že se nejedná o nic příjemného a zpravidla jakmile se u vás jednou předpoklad pro migrény vyskytne, je složité se jich nadobro zbavit. U každého se migréna projevuje jinak a má rozdílnou dobu trvání, vždy se však jedná o velmi silnou bolest hlavy, mnohdy doprovázenou mžitky před očima, zvracením a většinou vyřadí člověka na celý den z provozu. Spouštěčem bývá nadměrný stres, nevhodná strava ale i špatné životní návyky. Migréna se léčí složitě, na mnohé lidi prášky od bolesti nezabírají a musí se z toho vyspat.

Migréna je specifikována jako neurologické onemocnění a pokud se u vás vyskytuje alespoň 15 dní v měsíci, hovoříme potom o chronické migréně a bylo by vhodné vyhledat neurologa. Pokud patříte k lidem, na které žádná léčba zatím nezabrala, nezoufejte. Právě vám by mohla pomoct léčba pomocí botoxových (botulotoxinových) injekcí. Botox známě především z estetické kosmetiky pro vyhlazení vrásek a vylepšení vzhledu, ale i v lékařství se využívá řadu let a stále přicházíme na další pozitivní účinky. Při léčbě migrény se aplikují injekce do oblasti čela, spánků a zadní části krku. Botox znecitliví nervy v dané oblasti, uvolní svaly a bolesti by měly polevit. Zlepšení nezle očekávat úplně hned, pár dní si počkáte ale tato metoda byla dlouhodobě prokázaná jako velmi účinná.

Kompletní neurologie se však nezabývá jen bolestmi hlavy, poruchami spánku ale také pomůže v případě bolestí svalů nebo zad způsobených hlavně poruchami páteře. V těchto oblastech je osvědčená léčba pomocí rázových vln nebo laseru. Tyto dvě metody pomohou hlavně při léčbě úponových bolestí, ošetření šlachových a svalových úponů chronických bolestí zad. Výhoda laserové terapie je ta, že lze zaměřit přímo do míst, kde se vyskytuje problém a působit jen v nich. Podmínkou kvalitní léčby je však vždy podrobné vyšetření a určení diagnózy lékařem.