Řešte své problémy efektivně. Nebojte se netradičních řešení

Řešte své problémy efektivně. Nebojte se netradičních řešení

V dnešním uspěchaném světě není žádná ostuda mít nějaké psychické problémy a člověk by se za ně neměl stydět. Co se jejich řešení týká, každému vyhovuje jiný přístup a jiná metoda. Pokud vás neláká obyčejná “povídací” terapie a hledáte něco efektivnějšího, pak je pro vás jako dělaná EFT terapie. Emotional Freedom Technique je založená na emoční psychologii, spojuje v sobě neúprosnou logiku spolu s intuicí a unikátním způsobem dokáže efektivně pomoci od problémů psychického a s nimi spojeného i fyzického charakteru.

Někdy se tento způsob terapie nazývá také “ťukání”- terapeut při ní po rozhovoru se svým klientem poklepává konečky prstů na určitá místa na těle – hlavně na rukou, hlavě a trupu. V tomto ohledu metoda EFT vychází z čínské medicíny, body na těle ukončují energetické dráhy, které probíhají celým naším tělem. Při jejich narušení, například traumatickým zážitkem, strachem nebo úzkostí se naruší. Pokud na vás znějí pojmy jako energetická pole moc alternativně, jednoduše si tento pojem zaměňte za nervovou soustavu. Na EFT jeden z předních českých terapeutů Petr Volšík věnující se této metodě dle jeho slov nevidí nic alternativního. Naopak je akreditovaná i Ministerstvem školství jako studijní program.

Ať už tedy potřebujete terapie deprese a nic vám nepomáhá, chcete se zaměřit na terapii vyhoření, trápí vás fobie nebo máte potíže s mezilidskými vztahy, pak vám dokáže metoda EFT pomoci. Mimo to dokáže tato metoda být efektivní také na únavový syndrom, dlouhodobé bolesti bez zjevné příčiny nebo alergie a kožní problémy. Terapeut Petr Volšík působí v Praze a mnoho klientů si ho chválí i díky tomu, že nepotřebovali dlouhá sezení, ale dokázal jim pomoci velmi rychle a efektivně.