Schody už nemusí být pro vozíčkáře problém

Schody už nemusí být pro vozíčkáře problém

Být odkázaný na invalidní vozík není nic příjemného a ti z nás, co to nezažili, nebo to nezažil nikdo z jejich rodiny, si to asi jen těžko dokáží představit. Ne všechny pohybové vady jsou vrozené, nebo zapříčiněné stářím. Skončit na invalidním vozíku může bohužel každý z nás v jakémkoliv věku. Ať už v důsledku dopravní nehody, vážné nemoci nebo třeba také dočasně v rámci rekonvalescence po těžkých operacích. Ať už tak či tak není důvod, aby nás upoutání na invalidní vozík vyřadilo z běžného života.

Naše firma má za cíl ulehčit život nejen lidem na vozíčku, ale také jejich rodinám. Pokud pomineme sporty a jiné pohybové činnosti, kterých se člověk musí vzdát, asi největší problém, se kterým se musí lidé potýkat, je ztráta samostatnosti. Člověk, který se dříve staral třeba o čtyřčlennou rodinu, najednou potřebuje pomoct i s věcmi, které dříve dělal, aniž by se nad nimi vůbec zamýšlel. I když je rodina většinou připravená pomáhat, lidé na vozíčku se bohužel často berou jako jejich přítěž. Ztráta sebevědomí, sebejistoty a bohužel často i sebeúcty. Takto to ale být nemusí.

Naše firma vám pomůže přizpůsobit život na vozíku vašemu běžnému životu. Nebudeme vás učit, jak se smířit s životem na vozíčku a s tím, že už nemžete dělat běžné věci. Právě naopak. Naučíme váš vozík fungovat tak, jak jste byli doposud zvyklí. Alespoň v rámci možností.

Jedním z největších nepřátel vozíčkářů jsou schody. I když doma můžete mít výtah nebo jinak uzpůsobený přístup po schodech, na většině místech to tak bohužel není. A tak vás mohou výlety do cizího prostředí zbytečně odrazovat.

Právě k tomuto účelu nabízí naše firma takzvané schodolezy. S naším kolečkovým schodolezem si můžete udělat výlet třeba i na hrad a na rozdíl od ostatních lidí, se u toho ani nezapotíte. Kolečkový schodolez zvládne zdolat schodiště všeho druhu od těch klasických přes točité až po schody atypické. Zkrátka žádné schodiště vás nevyvede z míry. Schodolezy jsou přenosné a dobíjející. Díky jejich snadné rozložitelnosti a skladnosti je můžete mít všude s sebou. Pásové schodolezy jsou zase výhodné v tom, že se k nim dá připnout přímo invalidní vozík.

Není pochyb o tom, že život na vozíčku je těžký. Vznikají však stále nové a nové vymoženosti, které lidem život na vozíčku co nejvíce usnadňují. Nejenom slézt schody, ale také třeba zvýšit vozík, abychom dosáhli tam, kam potřebujeme. Tohle všechno je dnes možné.