Svěřte péči o zdraví dutiny ústní profesionálům

Svěřte péči o zdraví dutiny ústní profesionálům

Když jde o zdraví, je jen přirozené že pro sebe chce člověk jen to nejlepší. Pokud právě hledáte stomatochirurgii, kde zkušený lékař zvládne i složitější zákroky pak pro vás Stomatologie Praha je místem, kde se vám dostane potřebné péče na nejvyšší možné úrovni. Na poliklinice Mazurská 484 v Praze 8 ordinuje zkušený a profesionální MUDr. Václav Dušek a jeho ordinace se v letech 2016, 2018, a 2019 stala ordinací roku v oboru stomatologie. Mimo členství v české stomatologické komoře je tato ordinace i členy několika dalších vysoce odborných společností, a to i zahraničních.

Stomatochirurgie je nadstavbovou chirurgickou péčí v oboru stomatologie. Nejčastějším zákrokem je extrakce neboli odstranění zubu. mezi další činnosti stomatochirurgie poté patří i menší výkony na kostech čelistí, před protetická úprava čelistních kostí a vše co souvisí se zaváděním zubních implantátů. Dále se stomatochirurgie zaměřuje na vše, co souvisí s dutinou ústní, tedy i na diagnostické odběry tkání, operace menších cyst nebo odstranění nezhoubných patologických útvarů.

Dále se MUDr. Václav Dušek specializuje na léčbu čelistního kloubu. Čelistní kloub je složený kloub zajišťující spojení mezi pohyblivou dolní čelistí a nepohyblivou spánkovou kostí. Stavba čelistních kloubů je velmi složitá a umožňuje složité pohyby při kousání, žvýkání a mluvení. Příčin onemocnění tohoto kloubu je celá řada, ať už to jsou obecně známá onemocnění způsobené záněty nebo přetížením, kterými trpí i ostatní klouby těla nebo stres, kdy často zatínáme zuby a tím zatěžujeme čelistní kloub ale i bolesti krční páteře, kdy podvědomě uhýbáme bolesti. U většiny onemocnění se léčba nejprve zahajuje konzervativně, začíná se od nejjednodušších metod, např: úprava žvýkání, měkká strava, masáže svalů, instruktáž rehabilitačního cvičení, rehabilitační pomůcky atd. Důležité je však s léčbou začít v čas, a proto neváhejte stomatochirurgii v Praze kontaktovat.