V medicíně záleží na každém detailu

V medicíně záleží na každém detailu

Možná jste už někde na obrázku viděli lékaře v morové masce, vypadajícího spíše jako postava z hororu, s maskou s dlouhým zobákem a těžkým pláštěm. Takto kdysi vypadali doktoři, ke své práci používali pouze skalpel a několik lahviček s neznámými látkami a v jistém období v historii nesměla chybět ani krabička s pijavicemi. Veškeré nemoci poznávali pouze pozorováním a poslechem, možná jste viděli ve starém filmu, jak nemocnému k ústům přikládají zrcátko, aby zjistili, zda ještě dýchá. Historické metody lékařů skutečně působí děsivě a přežití nemocného bylo spíše v rukou osudu.

Tyto doby jsou naštěstí už dávno pryč, dnes když přijdete k lékaři nebo do nemocnice, přivítá vás dokonale sterilní prostředí, plné blikajících přístrojů, složitých zařízení a téměř až futuristických metod. Dnes jsme schopní díky malé krabičce měřit a vyhodnocovat aktivitu srdce během celého dne, vidíme si doslova až do žaludku a jsme schopní dělat detailní rozbory krve. Přístroje se neustále zmenšují, postupy urychlují a zpřesňují a nikdo neví jaká bude budoucnost medicíny.

V medicíně záleží na každém detailu a každé vteřině. Určité roztoky musí být udržovány při stálé teplotě, aby působily jak mají, před transfuzí je třeba krev udržovat při stálé teplotě a k těmto účelům slouží právě kontejnery pro ohřev krevních derivátů a roztoků. Ordinace i nemocnice by se měly snažit jít s dobou a udržovat si nejmodernější a nejúčinnější přístroje. V České Republice je mnoho dodavatelů špičkových lékařských přístrojů, kteří se již dlouho zabývají servisem i prodejem zdravotnické přístrojové techniky. Kvalitní dodavatelé lékařské techniky dohlédnou na její instalaci a pravidelné prohlídky, zaškolí obsluhu a zajistí případnou opravu.