Věnujte své pokožce v létě zvýšenou pozornost

Věnujte své pokožce v létě zvýšenou pozornost

Léto, sluníčko, krátké oblečení, odhalená kůže a radovánky u vody neodmyslitelně patří k sobě. Mnozí se nemohou dočkat, až se budou slunit na pláži, ucítí pod nohama písek nebo si lehnou do trávy a budou pozorovat noční nebe. Sluníčko a čerstvý vzduch má na jednu stranu pro naši pokožku blahodárné účinky, zároveň je léto dobou nejčastějších kožních problémů. Nehledě na to, že správně se opalovat tak, abyste své pokožce zbytečně neubližovali a nezpůsobovali její předčasné stárnutí je takřka umění. Jak si tedy letních radovánek užívat beze strachu, že vás potkají nepříjemné kožní problémy a vy budete muset vyhledat kožní ordinaci Liberec?

Sluníčko kromě nepříjemných spálenin, které se projeví hned a dokážou pořádně znepříjemnit život v dlouhodobém hledisku může způsobit rakovinu kůže, vede stárnutí pokožky a vzniku vrásek. Válet se tedy od rána do večera na přímém slunci opravdu není zdravé, a to i když používáte ochranné krémy. Opalovací krém by se vždy měl nanést půl hodiny před opalováním, aby se mohl do pokožky pořádně vstřebat. Podceňovat ochranné faktory se také nevyplácí, i když nemáte citlivou pokožku na přímém sluníčku byste měli používat vysoké faktory. Nezapomínejte si mazat také uši a používat balzám na rty s ochranným faktorem. neméně důležité jsou také sluneční brýle.

Mimo slunění může být i další oblíbená letní aktivita nebezpečnou. Koupání ve špinavé vodě, kde jsou sinice v lepším případě způsobí zarudnutí pokožky, v tom horším může vést k zánětu spojivek nebo dýchacích cest. Nebezpečná jsou také koupaliště, ve vlhku se snadno šíří bradavice, kožní plísně a další onemocnění. Tady je základem nosit do sprch vždy pantofle, používat čistý ručník a po odchodu se vždy pořádně osprchovat

istou vodou. Z písku u vody nebo čerstvě posekané trávy také hrozí podráždění pokožky, a tak si vždy lehejte na deku nebo na ručník. Pokožka je největším orgánem na těle tak se k ní chovejme zodpovědně a věnujme jí dostatečnou péči.