Vitamíny a léky pro letní dny

Vitamíny a léky pro letní dny

Zima a s ní spojené období chřipek, viróz a nachlazení pomalu odešla, nicméně se zásobováním našeho těla vitamíny a minerály bychom neměli čekat, až opět udeří sychravé počasí. Více sluníčka sice zaručí dávku vitamínu D, čerstvá zelenina a ovoce zase vitamíny C nebo K, není to ale důvod neudělat pro své tělo něco navíc.

První slunečné dny s sebou přináší ideální čas na detoxikaci přetíženého organismu. Skvělým očistným prostředkem můžou být přípravky z kopřivy nebo ostropestřce mariánského, který má blahodárný účinek na Čechy zneužívaná játra. Potřeba je zvlášť teď, když se opět otevírají zahrádky a čepuje vychlazené pivo.

Dámy chtějí jistě v letních měsících oslnit hebkou pokožkou a zdravými vlasy a nehty. Toho je možné docílit jak péčí zvenčí, ať už arganovým olejem nebo přípravky s keratinem, tak zevnitř, například již zmíněnou kopřivou nebo šťávou z nedoceněné všemocné kouzelnice aloe vera.

Děti i pracující se jistě těší na období volna a dovolených. Ačkoliv se letošní rok ponese především ve znamení dovolené ve vnitrozemí, není radno podcenit vybavení příruční lékárničky. Nezapomeňte proto zkontrolovat expirace svých léků a případně si obstarat nové. Léky na alergii, horečky, bolest nebo střevní potíže by měl mít každý po kapsách nejlépe pořád, nikdy nevíte, kdy přijdou vhod. Na léto se těší také pracovité včelky a méně oblíbení komáři, je tedy dobré mít po ruce gel proti štípnutí nebo spálení od kopřiv. V neposlední řadě nezapomeňte sehnat kvalitní opalovací krém s dostatečným UV faktorem, paprsky žhnoucího slunce u moře nás možná letos nečekají, je ale třeba se před nimi chránit i v Česku.

Do obíhání lékáren a zdravých výživ se ale nikomu nechce, můžete proto využít nákup přes internet. Prodej vitamínů a léků, ale také přírodní kosmetiky nebo zdravé výživy zajišťuje například lékárna Swisspharma, od níž si zboží můžete vyzvednout buď osobně v některé z jejích poboček nebo si ho nechat dovézt až ke dveřím.