Všeobecné lékařství pro děti

Všeobecné lékařství pro děti

Také děti musejí mít svého praktického lékaře, a to nejen pro případ onemocnění či úrazu. I v případě dětských pacientů totiž platí, že je nutné dbát významnou měrou na prevenci v podobě pravidelného chození na prohlídky. Tuto nutnost si uvědomuje i stát, proto jsou, spolu s očkováním, povinností rodičů. Jak si správně vybrat?

Podle čeho vybírat pediatra

Vůbec první preventivní prohlídku byste s miminkem měla absolvovat poměrně brzy, již přibližně čtrnáct dnů po jeho narození. Na výběr lékaře pro vaše dítko se proto vyplatí myslet již během těhotenství.

Jednak se s čerstvě narozeným potomkem budete spíše snažit nastolit v rodině režim a na podobné formality nebude čas. A jednak v prvních měsících života miminka budete návštěvy ordinace často opakovat. Proto byste měla zavítat k někomu, jehož výběru jste věnovala patřičnou pozornost a máte v něj důvěru. Výběr přitom není nikterak snadný i z toho důvodu, že v některých lokalitách patří pediatr k téměř „vyhynulým druhům”.

Dopravní dostupnost ordinace přitom rozhodně nelze podceňovat. Zejména v zimních měsících vás může poměrně nemile překvapit, jak náročné je oblékání novorozeněte do několika vrstev oblečení a převoz kočárku v nepříznivém počasí.

Co vám napoví první osobní kontakt

Cestu byste si měla alespoň jednou vyzkoušet „nanečisto”. O tom, zda vás s vaším dítkem přijme, je rozhodně lepší jednat osobně než telefonicky. Dojem přímo z osoby lékaře je nakonec velmi důležitý, v ordinaci byste se měla cítit příjemně i vy. Pocit důvěry totiž významnou měrou přenesete i na své dítě. Jen těžko mu vysvětlíte, že se opravdu nemá čeho bát a paní doktorka mu neublíží, když v něm sami vyvoláte nervozitu. Vhodné je dát na reference a osobní doporučení. Máte-li tak kolem sebe další maminky, neváhejte se jich zeptat.

Jakmile budete mít konkrétní tip, ujistěte se, že daný praktický lékař pro děti a dorost má rovněž smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou. Zajímejte se i o systém objednávání, možnost přijít v konkrétní hodinu vám ušetří nemálo starostí. Lékař by měl být pro rodiče partnerem a pro obě strany je vhodné, pokud si umí navzájem vyjít vstříc.

Proč využít služeb MUDr. Látalové

Využijte proto služeb praktické lékařky MUDr. Anny Látalové. Ta ve své ordinaci nad rámec povinných očkování a preventivních prohlídek nabízí i mnoho dalších služeb jako například další léčebné postupy v podobě stále rozšířenější homeopatie, případně i rozšířené možnosti očkování. Snahou je v maximální možné míře vycházet vstříc pacientům se zachováním plně profesionálního přístupu. Rovněž můžete využít návštěvní péči, to znamená možnost řešení některých méně vážných problémů též v domácím prostředí. Samozřejmostí je i možnost konzultace na telefonu, případně osobní zodpovězení jakýchkoli otázek.