Lékárna pomalu přestává být službou určenou výsostně lidem. Léky takzvaně na předpis dnes totiž můžeme dostat i pro zvířata. Veterinární léčiva najdeme například v prodejně léků v Blovicích. Zpřístupnění zvířecích léků v lékárnách má však také vedlejší efekt. Někteří lidé je totiž začínají užívat i na lidské nemoci a zdravotní problémy. Díky tomu, že společnost v poslední době přestává vnímat zvířata jako podřadný druh a jejich zdraví přikládá stejnou váhu jako zdraví svému nebo své rodině, mají lidé často pocit, že to, co zabírá na zvířata, musí zákonitě zabírat i na ně. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že byť mohou být léčivé přípravky pro zvířata účinné i na lidské problémy, koncentrace ve které se vyrábí a následně prodávají, může být pro člověka příliš silná. I tak mají někteří pocit, že léky pro zvířata dokáží vyléčit to, na co je lidská medicína krátká.
Obzvláště „oblíbenými“ jsou mezi lidmi zvířecí léky na klouby. Někteří lidé také užívají veterinární masti na léčbu povrchových zánětů nebo třeba křečových žil. Takový počin lidé omlouvají především větší a rychlejší účinností těchto léků. Nicméně podobné pokusy, byť mohou způsobit krátkodobou úlevu, mohou mít v budoucnu negativní dopady na naše zdraví.
Užíváním léků pro čtyřnohé mazlíčky však lidské „experimenty“ nekončí. Spousta lidí se nebojí ani konzumovat zvířecí jídlo. Obzvláště oblíbenými jsou mezi „gurmány“ psí a kočičí konzervy. Ti z nás, kteří mají doma čtyřnohé chlupaté mazlíčky, už si možná všimli, že taková masová konzerva nevypadá ani nevoní vůbec zle. Navíc se říká, že konzervy pro zvířata obsahují víc masa než konzervy určené pro lidi. Je potom velkým lákadlem si tento fakt ověřit na vlastní kůži.
Problematika psího versus lidského jídla některé zaujala na tolik, že provedli pár experimentů. Ty ukázaly, že konzumace psích konzerv by člověku zásadně ublížit neměla. Britský dietolog Mike Konowalski například na sobě provedl pokus, v rámci kterého celý měsíc jedl jen psí žrádlo. Po měsíci konzumace psích keksů a granulí zhubl čtyři kila a cítil se mnohem zdravěji. Lékaři však před podobným experimentováním varují. Psí strava podle nich neobsahuje látky, které jsou pro lidské stravování důležité.