Vesmír je mnohem složitější než si myslíme

Vesmír je mnohem složitější než si myslíme

Náš vesmír je úžasný a neskutečně složitý, pro lidský mozek takřka nepochopitelný, a ne veškeré jevy v něm se dají vysvětlit fyzikou, chemií a dalšími přírodními zákony. Dennodenně nás obklopuje mnoho jevů, které si neumíme vysvětlit, svět je plný záhad a tajemství a už jen pouhé naše bytí je něčím úžasným. Jakmile si člověk uvědomí, že ne vše je jen o suchých přírodních zákonech, otevře se mu zcela nový svět a náhled na život.

Existuje mnoho oborů, které nám mají rozšířit obzory, vysvětlují jevy jinak těžko popsatelné a míří dál, něž by si kdo troufal. Pro lepší představu toho, o čem tu mluvíme začněme něčím jednodušším, o čem slyšeli jistě už všichni. Jde o zákrok, kdy se zapichují malé jehličky na různé části těla, což člověku uleví od bolestí, chronických neduhů i dalších problémů. Ano řeč je o akupunktuře, která je však něčím mnohem větším než jen pouhým zapichováním jehliček. Vychází z toho, že člověkem prochází určité energetické dráhy, které jsou spojené s jednotlivými orgány a když se tyto dráhy octnou v nerovnováze naruší to naše zdraví. Na akupunkturu mnozí nedají dopustit, a to i přesto, že klinické studie se v jejích účincích neshodují a jsou spíše skeptické. Když funguje pro mnohé ona, nemůže být toho mnohem víc o čem nevíme?

Dalším obdobným fenoménem jsou takzvané geopatogenní zóny. Jistě se vám už někdy stalo, že jste vešli do neznámé místnosti a cítili jste se tam nepříjemně, aniž byste věděli proč, nebo se vám na určitém místě špatně spalo, nebo pozorujete na své zahrádce, jak jednomu záhonku se daří a vzkvétá, zatímco druhý s úplně stejnými podmínkami vadne. Tyto zóny mohou mít na člověka negativní vliv, způsobovat únavu a bolesti hlavy, a proto je dobré, si na ně dát pozor. Ochránit zdraví před jejich negativními vlivy jde několika metodami, ideální je jejich působení zvážit už při samotném plánování bydlení, případně je jde díky speciálním přístrojům odstínit. To, že něco není vědecky zatím popsáno neznamená, že to neexistuje.