Jezte jen ověřené ovoce v té nejlepší kvalitě

Jezte jen ověřené ovoce v té nejlepší kvalitě

Období jablek už je v plném proudu a všichni známe ten pocit, když na něj v obchodě sáhneme a je tak měkké, že se hodí už jen zapéct do štrůdlu. Často jsou i dovezeny z daleka, takže uhlíková stopa není úplně adekvátní vzhledem k ekologii a nynějšímu stavu globálního oteplování. Je proto skvělé, že některým druhů ovoce se daří i v Česku, a tedy zátěž na dovoz je minimální.

Jaké ovoce se pěstuje v České republice?

Nejběžněji se v ČR pěstují jablka, švestky, třešně, višně, hrušky, meruňky nebo jahody. O něco méně se pěstují broskve, angrešt, červený a bílý hrozen. Výskyt vitamínů a minerálů se v každém ovoci trochu liší. Například v jablku se vyskytují vitamíny C, B, A, E a minerály železo, draslík, hořčík a vápník. V hrušce jsou vitamíny B, C, A, P, a minerály jako draslík, zinek, hořčík a jod. Švestky jsou bohaté na železo a pokud je potřeba vyšší příjem vitamínu C je šípek skvělou volbou. Je tedy opravdu na výběr z mnoha různých druhů ovoce, které jsou skvělé pro doplnění potřebných vitamínů a minerálů potřebné pro vaše tělo.

Kupujte tedy ovoce z vašeho okolí a v té nejlepší kvalitě. Skvělou volbou pro nákup vašich potravin je ovoce ze Sadů Bílé Podolí. Mají dlouholetou tradici již od roku 1993. Své sady mají na jižních svazích Železných hor, kde má ovocnářství dlouhodobou tradici. Kromě ovoce dodávají i mošty a jejich produkty dodávají i do obchodních sítí pod značkou CZ Fruit. Kromě jablek, hrušek, švestek, třešní, broskví, meruněk a višní, můžete tedy u společnosti koupit i 100% jablečný mošt. Navíc jsou jedním z mála pěstitelů, který svým zákazníkům může nabídnout konzumní ovoce v kvalitě odpovídající požadavkům dětské výživy. Díky speciálním skladům mohou zákazníkům nabízet ovoce po celý rok. Pochutnejte si na šťavnatém ovoci plné vitamínů a kupte si ovoce ze Sadů Bílé Podolí.