Jezte potraviny u kterých znáte původ

Jezte potraviny u kterých znáte původ

Pokaždé, když jdete do obchodu koupit si běžné suroviny, měli byste se zajímat o to, odkud pochází. Koupíte si raději jablka, která v kamionech putovaly přes půl světa a dozrávaly pod umělým světlem, nebo jablka ze sadu, kam si můžete i sami přijet a ovoce si natrhat přímo ze stromů? Pokud je vaše odpověď taková, že se zajímáte odkud jídlo pochází a potrpíte si na kvalitní české produkty, potom byste měli znát zemědělské družstvo Senice na Hané.

Nejen, že si k nim do sadu můžete každý den kromě neděle přijet natrhat ovoce, také najdete v jejich značkové prodejně v Olomouci koupit kvalitní a čerstvé potraviny. Nabízí například prodej vajec z vlastní drůbežárny, kde je chov založen na mnohaletých zkušenostech a tradicích a družstvo se stará, aby zvířata měl kvalitní krmivo, které se také odrazí na kvalitě vajec.

Velmi význačná je pro toto družstvo mlékárna a mléčné výrobky. K tomu je vede především vysoký zájem o regionální produkty, nadojené mléko hned šetrně pasterují. O jeho kvalitě svědčí i to, že velkou část odebírají školy, jídelny, nemocnice nebo kavárny. Specialitou je prodejní automat na mléko u obchodního domu v Olomouci, kde si dvacet čtyři hodin denně můžete koupit čerstvé selské plnotučné mléko přímo z farmy. To si díky šetrné pasteraci zachovává zdraví prospěšné látky a není třeba ho doma dále převařovat. Výhodou také pro vás může být to, že nejen že odebíráte regionální produkt, ale že si ho plníte do vlastních nádob a nevytváříte tak zbytečný odpad. Mléčné výrobky, mezi které patří i sýry a jogurty kromě prodejen v Olomouci, Náměšti na Hané nebo Vilémově seženete také v mnoha obchodech po celé Moravě. Například i v Brně, Břeclavi, Prostějově nebo Zlíně.