Klobásy od Francouze chutnají nejlépe

Klobásy od Francouze chutnají nejlépe

Víte, kde se na Pardubicku dají koupit ty nejlepší klobásy? Zkuste jednu z prodejen Maso – Francouz. Společnost byla založena už na počátku devadesátých let, v současné době mají její výrobky už více než dvacetiletou tradici. Firma si zakládá na tom, že maso v jejích prodejnách je vždy čerstvé a uzenářské výrobky neobsahují žádné náhražky, ale jen maso. Splňují přísné hygienické a zdravotní normy Evropské unie a jsou vhodné i pro pacienty s bezlepkovou dietou.

Firma se rozvíjela dynamicky už od samého počátku. Byla založena v roce 1990, její majitel Ladislav Francouz získal živnostenský list v oboru řeznictví a uzenářství dva roky poté. Tehdy také přijal prvního zaměstnance. Po dalších pěti letech společnost koupila objekt bývalého hostince ve Skupicích. Rok probíhala jeho rozsáhlá rekonstrukce, aby tady mohlo být vytvořeno pracoviště pro kompletní zpracování masa a uzenin. A za rok, v roce 1998, už v novém komplexu začala výroba.

Tento postup nebyl náhodný, nýbrž důkladně promyšlený. Majitel chtěl mít kontrolu nad celým výrobním procesem, od prvopočáteční výroby, spojené s  bouráním, přes další zpracování, výrobu uzenářského zboží až po poslední etapu ke konečnému odběrateli – k zákazníkovi.

Dnes řeznictví a uzenářství Francouz zaměstnává šedesát lidí, produkuje deset tun masa a masných výrobků týdně a má síť svých vlastních prodejen v Pardubicích, Chrudimi, ve Slatiňanech a v Hlinsku. Východočeským regionem se firma neomezuje. Na její výrobky můžete narazit po celé České republice, v restauracích, nemocnicích, v mateřských i základních školách, a také v domovech pro seniory.

Před patnácti lety se původní komplex ve Skupicích znovu rozšiřoval, v podkroví vzniklo nové hygienické zázemí pro zaměstnance a veterinární středisko s laboratoří. Dva roky poté společnost vybudovala vlastní čistírnu odpadních vod.

A výsledek trpělivé a usilovné práce nad kvalitou je znát. Jsou to nejen již zmíněná ocenění, ale hlavně přízeň a zájem zákazníků. Vždyť vynikající sekané a pečené výrobky, uzená masa, masné polotovary, měkké salámy, vařené výrobky a další speciality, to je to, co je do prodejen se značkou Francouz stále láká.